ajacik
10.02.14,19:18
Teraz večer som išla zaslať dokument, a vypísalo mi, že mám zlú podpisovú politiku a mám si ju ešte raz nainštalovať. Do minulého týždna fungovalo všetko ok. Nemáte rovnaký problém?





Podarilo sa mi to urobiť ...... Nastavenia pri štarte ..... Podpisova politika ..... Default ......Tak sa mi podarilo odoslat Prehlad. Uvidim ci to bude treba nastavit aj pri inych
grette
10.02.14,18:42
ajacik
10.02.14,18:46
dakujem
BlackRoses
11.02.14,12:05
Ja som to urobil tak isto, ale mne stále píše že mám zlú podpisovú politiku :(
Pidgey
11.02.14,12:29
Je potrebne si nainstalovat novu verziu Xades 2.0... a plus zapisat do registrov novu hodnotu certifikatu (ci take nieco). Neriesim co a ako, ale viem postup ako som to robil ja, uz na 3 PC a vsade to fungovalo. Kedze priamy odkaz na stranke drsr je este stale na stary Xades 1.1....(aspon v piatok este bol stary) , spravny odkaz som nasiel tak, ze som isiel priamo na stranke financnasprava, po prihlaseni do odkazu "Katalog Formularov", tam so si rozklikol napr Dan z Motorovych vozidiel, a vedla nahladu danoveho priznania, na lavej strane je odkaz na Instalacia podpisovych komponentov. Po odkliknuti je hned prve odkaz na novy Xades (stary treba predtym odinstalovat), a zaroven odkaz na Podpisovy politiku pre 32, resp 64 bit system - to iba zapise tu info do registrov.
Po tychto dvoch ukonoch , a preistotu po restarte prehliadaca, by to uz malo fungovat spravne (aj v aplikacii edane)
BlackRoses
11.02.14,15:42
Presne to isté som teraz uraobil, síce už mi nehlási podpisovú chybu, len to že je tam nejaký iný čas ako serverový...

ale stále mi hlasí, že nemám právo podávať za ten subjekt oznámenia... (ale to je vraj chyba drsr)
Pidgey
11.02.14,16:04
S tym casom, to napislo aj nam. Ale ked sme si nasledne skontrolovali na stranke fin.spravy, tak tam bol doklad spravne odoslany, a dalej sme to neriesili.
S tou druhou chybou som sa zial nestretol :(, takze netusim
Ružena521
11.02.14,16:24
My sme tento problém riešili celý minulý týždeň cez finančnú správu a stále nám odpísali, aby sme si program e-dane odinštalovali a znova nainštalovali. Ani tak nám to nešlo, nakoniec nám tento problém vyriešil odborník na PC a bolo treba iba stiahnuť do PC novú verziu XADES... Ale toto nám odborníci z technickej podpory finančnej správy nepovedali, a stačilo tak málo... Miesto toho nám po týždni poslali vyriešenie problému, citujem:
"Inštalovali ste pravdepodobne na sieti s admin kontom a obmedzené účty užívateľov v sieti tak nemáte nič nainštalované v registroch a nemôžete podávať . Admin musí na chvíľu inštalácie PP2014 povoliť právo na zápis do registrov užívateľa, nainštalovať PP2014 pod prihláseným používateľom, potom užívateľ bude môcť podávať dokumenty."
Nerozumeli sme tomu už pri druhom slove :)
Odporučili nás na podanie tlačiva cez e-dane, ale ani tento spôsob nejde, nakoľko v súčasnosti sa xml súbory nedajú načítať.
lepka
11.02.14,16:39
Skús sa prihlásiť cez finančnú správu,nastav si ten subjekt a normálne si vyber zo zoznamu tlačív to,čo potrebuješ a tam to môžeš buď načítať z XML súboru,alebo sa to tam dá aj vpísať,ovšem ak už robíš kontrolný výkaz na DPH,tak by som sa na to vpisovanie vykašlala,lebo to som si už len tak skúsila,aby som vedela a zase vpisovať cca 100 vyšlých faktúr sa mi nechce,čas sa dá stráviť aj plnohodnotnejšie
BlackRoses
11.02.14,17:07
Tak milá teta na daňovom povedala, že tá druhá chyba je u niektorých subjektov, a vraj sa rieši, dúfam, že do 28.2 ju vyriešia :)
zuzana
12.02.14,06:53
To sa týka ZEP-u, alebo aj dohôd?
BlackRoses
13.02.14,11:12
Konečne to pani daniari opravili a dnes ráno mi prešiel výkaz...