monk356
10.02.14,19:39
Riesim tento problem uz dva roky moja babka pozičala cudzej pani na dobre slovo 1000e tu pani pozna z videnia a kedze babka tak dobrosrdecna a pani sa jej posatazovala ake ma trapenie a ze by potrebovla pomoct tak jej ich dala. Nic nepodpisovala len ustna dohoda ze kazdy mesiac jej vrati 50e a bude pomaly splacat. Zo zaciatku splatila 250e kazdy meiac davala no potom nic teraz uz len stale slubuje ze vyrovna vsetko mam smsky kde pise ze vtedy a potom zase vtedy no nekonecny kolotoc. Bol som na policii a tam ma medzi dvermi hned odbili ze to mam dat na sud....bol som na sude a tam mi povedali ze ci sa mi to plati kedze je to mala ciastka ci sa chcem sudit a ak aj vyhram nieje istota ze tie peniaze aj dostanem spet ..poradte ako dalej aby som nepresudil vsetko co chcem ziskat spet a bolo to najrychlejsie dakujem
Bednarova J
10.02.14,18:58
jednoznačne cez súd, pokiaľ sa Váš nárok nepremlčí ( čo sú 3 roky ). Tým že časť splácala uznala dôvod pôžičky, máte sms, máte svedkov, zmluva o pôžičke môže byť uzavretá aj ústne
monk356
10.02.14,19:44
to nam povedali aj na policii takže budem potrebovat zrejme nejakeho pravnika co mi spise nejaky ten papier a este mi na sude povedali ze babka ma pravo na odpustenie sudnych trov???len neviem ci je to tak a co k tomu treba
LukyKs
10.02.14,19:48
Riesim tento problem uz dva roky moja babka pozičala cudzej pani na dobre slovo 1000e tu pani pozna z videnia a kedze babka tak dobrosrdecna a pani sa jej posatazovala ake ma trapenie a ze by potrebovla pomoct tak jej ich dala. Nic nepodpisovala len ustna dohoda ze kazdy mesiac jej vrati 50e a bude pomaly splacat. Zo zaciatku splatila 250e kazdy meiac davala no potom nic teraz uz len stale slubuje ze vyrovna vsetko mam smsky kde pise ze vtedy a potom zase vtedy no nekonecny kolotoc. Bol som na policii a tam ma medzi dvermi hned odbili ze to mam dat na sud....bol som na sude a tam mi povedali ze ci sa mi to plati kedze je to mala ciastka ci sa chcem sudit a ak aj vyhram nieje istota ze tie peniaze aj dostanem spet ..poradte ako dalej aby som nepresudil vsetko co chcem ziskat spet a bolo to najrychlejsie dakujem
Zváž :
750 €
voči
vynaloženej energii na ich získanie spať

PS
Nikto to tu za teba nerozhodne.
monk356
10.02.14,20:04
to mi je viac ako jasne slo mi hlavne o to co dalej zatial sa aj ja priklanam k sudu ....rad by som tej pani klepol po prstoch kedze vkuse klame zavadza a vyhovara sa a doslovne sa smeje do oci...uz len kvoli tomu ..kontaktoval som aj jej syna ohladom tej veci a sam sa mi priznal ze zopar takych dlzob za nu poplatil on takze to nieje po prvykrat
LukyKs
10.02.14,20:08
Vyskúšaj syna
napr či by nezaplatil 2/3 a nechodil by si po súdoch
monk356
10.02.14,21:13
syn povedal ze ma toho dost este som mu oznamil ze chcem podat trestne oznamenie na jeho mamu a po dlhom rozhovore mi povedal ze nech sa z toho uz dostane sama je dospela a ak chcem podat na sud nech to spravim a konecne sa mozno pouci...zrejme to za nu nezaplatil raz podla toho co mi rozpraval....som z nervami v koncoch asi len caka kedy babka zomrie a bude po vsetkom potom uz nezmozem nic
Chobot
10.02.14,22:59
Neide o trestné oznámenie, nakoľko nie je preukázaný trestný čin. Ty potrebuješ vymôcť peniaze nie prostredníctvom trestného súdu, ale občiansko-právneho. Na to budeš musieť podať návrh na vydanie platobného rozkazu, no máš veľmi málo dôkazov. Je možné, že to súd zamietne pre nedostatok dôkazov.

Tu máš odkazy na staršie témy ohľadne dlžných súm a vymáhania. Preštuduj si to:

http://www.porada.sk/t178810-ako-vymoct-pozicane-peniaze.html

Tu si prečítaj, ako som postupoval ja, keď som vymáhal peniaze:

http://www.porada.sk/t167591-poradi-mi-niekto.html#post2111692
ajka432
11.02.14,07:53
Ja som vymahala sudne dlzobu 7500€, sud som vyhrala, uz druhy rok to vymaha exekutor, no dodnes nevymohol ani cent, takze neverim, ze vobec niekedy svoje peniaze uvidim. nie je problem vyhrat sud, problem je vymoct svoje peniaze.
monk356
11.02.14,12:19
ved to bude ten problem dostat peniaze z tej dotycnej aj ked sud to odklepne
monk356
11.02.14,12:28
Neide o trestné oznámenie, nakoľko nie je preukázaný trestný čin. Ty potrebuješ vymôcť peniaze nie prostredníctvom trestného súdu, ale občiansko-právneho. Na to budeš musieť podať návrh na vydanie platobného rozkazu, no máš veľmi málo dôkazov. Je možné, že to súd zamietne pre nedostatok dôkazov.

Tu máš odkazy na staršie témy ohľadne dlžných súm a vymáhania. Preštuduj si to:

http://www.porada.sk/t178810-ako-vymoct-pozicane-peniaze.html

Tu si prečítaj, ako som postupoval ja, keď som vymáhal peniaze:

http://www.porada.sk/t167591-poradi-mi-niekto.html#post2111692




idem pozriet
monk356
18.02.14,23:22
nic ine neostava ako sa sudit kontaktoval som tu pani a ona mi ani telefon nezdvihla je nacase babku pripravit nato ze svoje €urače uz nikdy neuvidi ...