anina191
10.02.14,21:50
Dobrý večer, prosím o pomoc. Celý deň sa dnes s tým trápim, prečítala som veľa príspevkov ale ani v jednom som nenašla odpoveď na moju otázku, alebo ak bola, tak som zákonom nerozumela.
Manžel je SZČO a v roku 2013 od mája do polovičky septembra vykonával práce v Rakúsku. Na dni to vychádza cca 20-23 dní v mesiaci, víkendy chodil domov. Môže si uplatniť nejaké stravné, či diéty?
Od tej polovičky septembra už chodil za prácou do Bratislavy. Ďakujem veľmi pekne za rady
Anik
10.02.14,20:54
v jeho prípade si určite môže vyrátať diety nakoľko dlhodobo nepracoval len v Rakúsku. Predpokladám, že aj predtým pracoval inde. Keď je zmena pracoviska je to v pohode.
anina191
11.02.14,09:35
Ďakujem krásne, moc ste mi pomohli. A ešte prosím otázočku, na akom doklade si môžem tieto diéty vyrátať? Vyúčtovanie cest. výdavkov?
balunka
20.02.14,07:23
a kedy by to bolo už dlhodobo ?
toria
21.02.14,09:01
Idem s podobnou otázkou aj ja SZČO pracoval na SK živnosť 137 dní v nemecku, 48 dní v poľsku a 19 dní na SK iné mesto ako sídlo. Má aj on nárok na diety? Môžem mu rátať náklady aj na súkromné auto, ktorých chodil do zahraničia a mal zaplatenú daň z MV 2013? A ak mu môžem dať tie diéty stačí to interným dokladom - ako výdavok. Ďakujem pekne