Alca20
11.02.14,10:14
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť. Môj dva a por ročný syn(14.07.2011) sa začal pomočovať. Nemal ani dva ked sme sa odučili od plienky a všetko bolo v poriadku. Niekedy v oktobry sme sa boli kúpať a tam dostal nejaku infekciu močových ciest. Doktorka nám na to dala len nejaké homeopatiká ale nezabrali stále sa pomočuje. Každý dookola mi hovorí že na to má ešte nárok že je ešte malí ale mne sa to nezdá. On sa nepomočí celý len sa zabudne vypítať. Cvrkne si do nohavíc a potom sa pýta. A stále sa to stupňuje že toho cvrkanca je stále viac a viac. V noci sa nepomočí ani raz. Vždy sa na to zobudí a ideme sa pekne vycikať . Sme síce objednaný k urologovi ale až niekedy v júni. Chceli sme ho dať aj skorej do škôlky ale s týmto problemom nam ho nikde nezoberú.
Doktorka nás chce vodiť len po vyšetreniach najpr urologia potom neurologia a už má v pláne aj psychologické vyšetrenie. Ja ho nechcem vodiť po všetkých tých vyšetreniach. Chcem mu len pomôcť.
kopretinka
11.02.14,09:18
zaujímavé,že v noci sa nepociká,to znamená,že asi tam nebude ozaj žiadny problém,treba sa ho cez deň stále pýtať,pýtať,pýtať.....či nepotrebuje cikať.Dávajte mu jesť sušené brusnice,prípadne na pitie čaj z brusníc.
http://zena.atlas.sk/brusnice-drobny-zazrak-pre-vase-mocove-cesty/zdravie/vyziva/541929.html
Alca20
11.02.14,09:23
Cez deň sa ho stále vypitujem či ideme cikať. Vždy povie že nie a do piatich minut má zase cvrknuté. Cim dalej je to horšie. Pomali imu už ani nevadí že má cvrkuté ale na nočníku ked to zbadá tak sa chce okamžiete prezliecť. A ked ho chcem dávať stále na nočník bez toho aby sa on vypítal tak je nervozny a plače. Skúšala som mu dávať aj urinal sirup ale ani to nám nepomohlo.
kopretinka
11.02.14,09:32
tak potom treba nejaké vyšetrenia,ak tvrdí,že sa mu nechce,a následne sa pociká.....on sa asi nechce priznať,že mu treba,chce vydržať ako veľký....ale potom to neudrží....možno by naozaj pomohol detský psychológ....
Alca20
11.02.14,09:40
A bude to mať vôbec nejaký efekt??? Ved on je na to podľa mna esťe malinky. Ved bez tlmočníka mu ani nikto nerozumie. Hovoriť síce už vie ale stále su to len detské hatlanini ktorý poväčšine rozumiem len ja.
avalik
11.02.14,09:41
netreba sa len pytat, treba ho pravidelne posadit na nocnik, hoci aj kazdu hodinu,
cacka
11.02.14,09:54
Podľa mňa nie je dostatočne preliečený. Také malé dieťa toto nerobí náročky.
Pripájam link k zápalu močových ciest u detí.
http://www.choredieta.sk/index.php/mocove-cesty/zapal-mocove-cesty

Sú tam rozpísané príznaky, hlavne potreba často močiť, avšak dieťa vymočí málo a pomočovanie, napriek tomu, že dieťa často močí.
Doktorka mu mala dať moč na rozbor, prípadne aj krv, aby vedela akú liečbu nasadiť. Homeopatia je v tomto prípade asi slabé riešenie a zlé rozhodnutie lekárky. Je fajn, že sa chce vyhnúť ATB, ale keď sa stav nelepší, tak to bude asi nevyhnutné. Ja by som sa k nej vrátila a požadovala vyšetrenia od nej (podľa mňa sú to základné vyšetrenia, ktoré sa robia na detských ambulanciách bežne).
Alca20
11.02.14,09:56
Aj napriek tomu že bude nervozny a plakať??
korela
11.02.14,09:59
Ja by som vylúčila predsa iba najprv možný urologický problém a nečakala by som som až na júnový termín. Ale ihneď. Pre istotu, ak by bol nejaký infekt, aby neprešiel do obličiek.
Nevznikol problém tým, že sa veľmi zahĺbi do hry, alebo činnosti, a nevníma signály na cikanie?
Po psycholóloch by som ho neťahala, dieťa je vnívavá bytosť, či niečo vedome zažil, viete aj vy, rodičia. Buďte vnímaví na ľudí, ktorí vám ho možno niekedy strážia.
To, že ešte dokonale nerozpráva, nie je pre psychológov problém, zrejme majú aj iné techniky (kresby) na vyšetrenie malej osôbky.
Podľa mňa z toho "vyrastie". Chce to čas. Ešte má na to nárok. Nech sa zastabilizuje, potom škôlka.
mareko
11.02.14,10:04
Presne tak, je potrebné dať vyšetriť moč, no nie u detskej ale na urológii. Detská dr. s najväčšou pravdepodobnosťou nemá centrifúgu. Len pri takomto vyšetrení moča sa objaví možná infekcia na ktorú nestačí iba lakmus. Nečakaj až na jún.
Alca20
11.02.14,10:13
Ja som si to tiež myslela ale doktorka na mna pozera ako na zrudu matku a čo jej kafrem do remesla. No asi budem musieť zmeniť lekarku. Dakujem velmi pekne za link.
cacka
11.02.14,10:16
Treba trvať na svojom a dať všetko vyšetriť, aby to neprerástlo do niečoho horšieho...a hlavne hneď.
Alca20
11.02.14,10:20
Ked je to pri nejakej hre tak to ani neriešim ale ked sme na prechádzke alebo ten tak na dvore tak nemá byť čím zaujatí. väčšinou je somnou a nezvyknem ho nechať niekomu strážiť. Ked je náhodou s mojo mamou tak jej ani nedovolí aby ho dala cikať a hned spustí rev aj ked nemal s nou nikdy nejaký problém.
Tak s tej kresby by asi vela nevičítal. Nakrsli kostrbatý kruh a povie že je to vláčik. že su to kolajničky pre vláčik:)
Ja sa hlavne bojím že sa nám to čím dalej tým viac stupňuje.
Idem sa poobzerať po nejakom inom detskom urologovi čo by nas vyšetril skôr.
avalik
11.02.14,10:40
urob to formou hry, dajte napr. cikat aj hracky, ... pripadne chodte spolu na WCko a sadni aj ty ;) .... a hlavne chvalit sa a tesit sa z kazej kvapky v nocniku
Soňa K
11.02.14,11:29
Môj syn si ucvrkával pomaly do 10 rokov v zápale hry alebo športu, doktori mali rôzne verzie, prestala som s ním chodiť po ambulanciách a zo všetkého vyrástol. Ak tam nie je zápal alebo niečo podobné, netreba ho traumatizovať slovenským zdravotníctvom. Veľa trpezlivosti a radosti zo syna.
Alca20
12.02.14,19:27
Ved keby to bolo len v tom zápale hry tak to ani neriešim. Ja sa bojím tej bakterie čo nám nepreliečila a uprimne povedané je dosť otravné brať zo sebou celu cestovnu ťašku s vecami na prezlečenie keby niečo. Nemôžem s ním ani isť niekde dalej lebo neviem kedy si zase cvrkne a nechavať ho v pocikanom nechcem (preciká aj tri vrstvy ). Už ked mal rok a pol mal problemi s cikaním a to už nechcem zažiť.Vtedy sme strávili Vianoce na pohotovosti Ale prezliekanie niekde na ulici tiež nieje výhra. Som už s toho zufala.

Ale aj tak ˇdakujem za názor.
mirko70
12.02.14,20:18
nič sa nebojte,práve naopak...a hovorím to z v lastnej skúsenosti,radšej zopár vyšetrení naviac aby sa práve týmto predišlo tomu,že niečo zostane nepovšimnuté.Nebudem sa hrať na psychologa ale napr.mohol mať nejakú negatívnu skúsenosť a práve tá mu zabráni aby sa najskôr vypýtal.Môže totiž ísť o vážnu vec ale aj o úplne malú prkotinu ale pre chlapca emociálne silnú reakciu.