Dan1
27.03.06,20:08
Chcem Vás poprosiť o radu : Podnikateľ FO v roku 2005 nemal žiadne príjmy ani výdaje, ale bol zamestnaný u inej firmy, kde poberal mzdu. Jedná sa mi o to, že keď mu v tej firme vypracovali ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2005 a jeho P a V zo živnosti sú nulové, je potrebné podávať daňové priznanie, alebo aspoň oznámenie Daň.úradu, že nemal pohyb z hľadiska živnosti ? Ja si myslím, že oznámenie stačí a je to o.k., ale potrebovala by som poradiť, či je to vskutku tak. Ďakujem za radu a pekný večer všetkým.
Stina
27.03.06,18:12
Pokiaľ nemá pozastavenú činnosť , DP by mal podať.
Dan1
27.03.06,18:24
Ďakujem za pomoc, ale pokiaľ má podať daň.priznanie, tak potom by som tam mala uviesť aj príjmy zo záv. činnosti z tej druhej firmy, aby to bolo správne. Je to tak? Podľa mňa by nebolo správne podať celé nulové daň.priznanie, i keď tá firma mu urobila ročné zúčtovanie. Čo mi poradíte ? Ďakujem, viem že je to možno primitívne, ale narada by som urobila chybu, aby niekto potom zato netrpel.
Vladol
28.03.06,05:28
Ak nemá pozastavenú živnosť tak musí typu B s nevyplnenými príjmami a vydavkami (t.j. nulovými).
Dan1
28.03.06,05:44
Ďakujem Vám za pomoc a pekný deň.:)
evina
28.03.06,05:52
Ďakujem za pomoc, ale pokiaľ má podať daň.priznanie, tak potom by som tam mala uviesť aj príjmy zo záv. činnosti z tej druhej firmy, aby to bolo správne. Je to tak? Podľa mňa by nebolo správne podať celé nulové daň.priznanie, i keď tá firma mu urobila ročné zúčtovanie. Čo mi poradíte ? Ďakujem, viem že je to možno primitívne, ale narada by som urobila chybu, aby niekto potom zato netrpel.

Mal v tom ročnom zúčtovaní nejaký preplatok alebo nedoplatok?
Mne sa stal takýto prípad a dotyčnému už nechceli upraviť Ročné ... na Potvrdenie... Uviedla som teda do DP
príjmy zo ZČ podľa ročného zúčtovania /aj priložila k DP/. Mal preplatok na dani, ktorý mu bol už i vo výplate vyrovnaný. Neuviedla som teda na príslušnom riadku odvedené preddavky zo ZČ a daň k vyrovnaniu bola nula. Celý postup, prečo som tak urobila som popísala v Poznámkach s tým, že preplatok mu vyrovnal zamestnávateľ, tak si ho nenárokuje. A teraz uvidíme :) ale život prináša komplikácie a musíme ich riešiť :)
wicolka
28.03.06,06:07
Ja som mala podobny problem a na DU mi povedali, ze mam vypisat vykazy s nulami