Arena
27.03.06,20:18
Ahojte vsetci,
Viem, že táto téma sa tu premiela donekonečna, ale nie je mi celkom jasné, ako začiatočníkovi, ako písať do výkazu o majetku a záväzkoch leasovaný automobil. Jedná sa o N1, platiteľ DPH, JÚ, kupované v 09.2005, akontácia 55%, 36 mesiacov.
Bude to takto dobre?
1. Majetok DHM: (Obstarávacia cena) + (kúpna cena) - (odpisy na rok 2005)
2. Záväzky: všetko čo nebolo zaplatené leasingovke včetne poistného, DPH,úroku a istiny?
ďakujem za odpoveď
Zita5
27.03.06,18:44
Ahojte vsetci,
Viem, že táto téma sa tu premiela donekonečna, ale nie je mi celkom jasné, ako začiatočníkovi, ako písať do výkazu o majetku a záväzkoch leasovaný automobil. Jedná sa o N1, platiteľ DPH, JÚ, kupované v 09.2005, akontácia 55%, 36 mesiacov.
Bude to takto dobre?
1. Majetok DHM: (Obstarávacia cena) + (kúpna cena) - (odpisy na rok 2005)
Vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2005 okrem iného uvádzaš aj zostatkovú cenu dlhodobého majetku v Tvojom prípade aj zostatkovú cenu predmetu zmluvy o finančnom prenájme .


2. Záväzky: všetko čo nebolo zaplatené leasingovke včetne poistného, DPH,úroku a istiny?

Záväzky sú nie len lízingové platby ale aj iné ako napr. výška neuhradených došlých faktúr , odvody do fondov za SZČO,záväzky voči zamestnancom, daň z príjmu , odvod DPH proste všetko čo máš k 31.12:2005 nevysporiadané -neuhradené .
ďakujem za odpoveď

...............................odpoveď červenou:)
Manual
27.03.06,18:49
Ahojte vsetci,
Viem, že táto téma sa tu premiela donekonečna, ale nie je mi celkom jasné, ako začiatočníkovi, ako písať do výkazu o majetku a záväzkoch leasovaný automobil. Jedná sa o N1, platiteľ DPH, JÚ, kupované v 09.2005, akontácia 55%, 36 mesiacov.
Bude to takto dobre?
1. Majetok DHM: (Obstarávacia cena) + (kúpna cena) + poplatok za uzatvorenie zmluvy - (odpisy na rok 2005)
2. Záväzky: všetko čo nebolo zaplatené leasingovke včetne poistného, DPH,úroku a istiny? Zjednodušene povedané čo sa týka lízingu, do výkazov dáš súčet neuhradených splátok podľa spl. kalendára ako tvoj záväzok
ďakujem za odpoveď
čiernym odpoveď..................:)
Arena
27.03.06,18:57
Ďakujem za rady...:)
Pekný večer
mudroš
28.03.06,18:32
V knihe záväzkov sa eviduje a vo výkaze uvádza iba nesplatený zostatok istiny.
vaja
29.03.06,08:58
Prosím a toto platí aj pre neplatcu DPH, JU, že auto na leasing dávam v DP do majetku a záväzkov?