lilly1210
11.02.14,13:36
Dobrý deň,

na základe zmluvy so Shell sú k jednotlivým firemným autám vystavené tankovacie karty, cez ktoré zamestnanci tankujú.
Mne donesú bločky o tankovaní.
Cena na bločkoch je uvedená bez DPH.
Raz za dva týždne inkasom potom odíde z účtu v banke súhrnná platba za všetky tankovania (ktoré sa urobili cez tie dva týždne) a od Shell príde k tejto platbe následne faktúra, ktorá ale naviac obsahuje zľavy z jednotlivých (niektorých, nie všetkých) tankovaní = teda výsledná suma na fa sa líši od tej nasčítavanej z jednotlivých bločkov, ktoré faktúra zahŕňa.

Neviem ako mám toto zaúčtovať.
Bločky by som dala ako Interný doklad na 502/326 bez DPH (mam použiť v Omege nastavenie DPH ako Neobsahuje ci Nulová?).

A dalej neviem co s tym, ako toto všetko zaúčtovať a vypárovať:
- Na ake ucty zauctovat fakturu od Shell? Na 326/321?
- ako v nej zohladnit už prijaté bločky na Interných dokladoch (zrejme s mínusom)?
- ako odrátať zľavu (aké účty)?

Ďakujem.
tmhwk
11.02.14,14:13
pokial viem tak tie blocky su len akesi potvrdenky, nejde o blocky z registracnej pokladne. nevidim dovod ich vobec akokolvek uctovat a evidovat v uctovnictve. zaeviduj len fakturu, ta je danovym dokladom a navyse je tam aj kazde tankovanie velmi podrobne rozpisane. potvrdenky by som pouzil iba pre ucely kontroly spravnosti faktury, t.j ci sedia udaje z tankovani so samotnou fakturou.
misa
12.02.14,19:12
Ano, presne tak ako pise tmhwk, ja tie blocky pripnem k tej fakture a danovym dokladom je pre mna len faktura Shell.
lilly1210
17.02.14,11:26
Dakujem.
a na ake ucty ju mam zauctovat? 501/321 alebo 502/321?