uct.alena
11.02.14,16:40
Dobrý deň, potrebujem poradiť ako sa postupuje, keď živnostnik v marci zrušil živnosť, apríl - úrad práce, máj - jún TPP, potom znova otvoril živnosť.. - ako robiť účtovníctvo, čo sa týka živnosti? môžem nahodiť tie prve tri mesiace z roka, a potom do toho istého účtovníctva aj ten koniec roka, keď ju znova otvoril? - musí sa prikladať z úradu prácu aj potvrdenie o evidencii od - do a že nepoberal od štátu žiadne dávky? Ďakujem za pomoc.
tictac7
13.02.14,08:26
- žiadne potvrdenie z ÚP, že bo nezamestnaný a o výške dávok sa nikam neprikladá.
- na to, či môže pokračovať v tom istom účtovníctve sa opýtam takto - je to stále tá istá osoba? Teda má rovnaké identifikačné údaje?
uct.alena
13.02.14,08:29
no áno, stále ta ista osoba, ktora mala živnosť, skončila, a koncom roka znova otvorila..pokiaľ viem, ani ICO sa nemení pri znovu otvorení živnosti..len neviem,či môžem teda nahodiť prve mesiace,potom pár mesiacov nič a potom normalne pokračovať ?
uct.alena
13.02.14,18:39
vie mi ešte niekto poradiť?
kn-alka
18.02.14,09:13
jena osoba - jedno IČO, DIČ - jedno účtovníctvo
Bartošová Milada
04.02.15,08:07
toto aj mňa zaujíma, teda v takom prípade sa nerobí žiadna mimoriadna uzávierka, len sa vynechá obdobie kedy živnosť nebola a potom pokračujem ďalej?
zuzk
04.02.15,08:32
na takýto problém som sa aj ja pýtala 27.01. ako spracovať závierku v JÚ pri dvoch obdobiach.