benjib98
11.02.14,22:31
Vie mi niekto poradit ako najlepsie postupovat v pripade ak chcem zalozit Sro na Slovensku, ale zatial zijem a robim v zahranici? Plan je zalozit jednoosobove Sro kym som zamestnany v zahranici a ked spolocnost bude zaregistrovana, tak ukoncit zahranicny pracovny pomer a pokracovat v praci pe tu istu firmu cez moje Sro zo Slovenska. Su tu nejake specialne povinnosti vzhladom na to ze by som ukoncil pracovny pomer v zahranici (myslim okolo prihlasenia na urady atd.)? Samozrejme bol by som zamestnancom svojej vlastnej spolocnosti. Musim sa najprv prihlasit na urad prace po navrate na Slovensko a potom podpisat pracovnu zmluvu s mojou Sro, alebo mozem hned po navrate na Slovensko podpisat prac. zmluvu s Sro, ktore potom mna nahlasi na vsetky urady?
Bednarova J
13.02.14,14:57
Samozrejme, ak zo zahraničia dokážete zmanažovať založenie s.r.o. a kontinuálne prejdete z jedného pracovného pomeru do pozície spoločníka a konateľa v slovenskej s.r.o. štát bude iba rád. S.r.o. Vám založí kadekto stačí pozrieť na internete.
Fontionnel s.r.o.
18.02.14,14:55
Obchodnú spoločnosť - s.r.o. môžete založiť aj zo zahraničia, dokumenty si podpíšete buď na SR ambasáde v zahraničí alebo apostilou alebo ak budete na Slovensku tak potom klasicky u notára alebo na matrike. Po založení spoločnosti podáte prihlášku zamestnanca do sociálnej poisťovne, prihláška by mala byť podaná predtým ako začne oficiálne pracovný pomer zamestnanca so spoločnosťou. Nezabudnite ani na zdravotnú poisťovňu a daňový úrad.