zhv
27.03.06,22:12
1.Manžel dal manželke obchod s drogériou,no nie je o tom spísaný žiaden záznam.Ona vykonavala činnosť naďalej na svoju živnost.Teraz jej neviem urobiť stav zásob tovaru k 31.12.2005.Medzi tým sa rozviedli a on jej nechce dať fa na tovar ktorý bol v predajni. Účtovný stav je iný ako skutočný ,čo stým?
2. Tržby z registračnej pokladne má aj v halieroch ako napr.6445.45 Sk,mám tam doučtovať halierové vyrovnanie0,05 Sk /6445,50 SK/ Je to jednoduché účtovníctvo?ďakujem
Zita5
27.03.06,20:16
1.Manžel dal manželke obchod s drogériou,no nie je o tom spísaný žiaden záznam.Ona vykonavala činnosť naďalej na svoju živnost.Teraz jej neviem urobiť stav zásob tovaru k 31.12.2005.Medzi tým sa rozviedli a on jej nechce dať fa na tovar ktorý bol v predajni. Účtovný stav je iný ako skutočný ,čo stým?


Manžel SZČO nemal čo dať manželke tovar , ale on jej ho mal predať .Keby boli takto konali , neboli by problémy , ona teraz disponuje vlastne s cudzím tovarom , ktorý predáva a nemá od neho nadobúdací doklad .Bez ohľadu na to že boli alebo sú ešte manželia .

2. Tržby z registračnej pokladne má aj v halieroch ako napr.6445.45 Sk,mám tam doučtovať halierové vyrovnanie0,05 Sk /6445,50 SK/ Je to jednoduché účtovníctvo?ďakujem

Halierové vyrovnanie môžeš zaúčtovať ID .

Čítaj čiernym .:)
zhv
27.03.06,20:22
Mne je to jasné ale je to hrôza niečo také účtovať.
Manual
27.03.06,20:22
1.Manžel dal manželke obchod s drogériou,no nie je o tom spísaný žiaden záznam.Ona vykonavala činnosť naďalej na svoju živnost.Teraz jej neviem urobiť stav zásob tovaru k 31.12.2005.Medzi tým sa rozviedli a on jej nechce dať fa na tovar ktorý bol v predajni. Účtovný stav je iný ako skutočný ,čo stým?
2. Tržby z registračnej pokladne má aj v halieroch ako napr.6445.45 Sk,mám tam doučtovať halierové vyrovnanie0,05 Sk /6445,50 SK/ Je to jednoduché účtovníctvo?ďakujem
Ak nechce dať Fa aby si tovar odkúpila, tak nech nechá tak, bude ho mať zadarmo. Ale inventúra fyz. mala byť spravená tak či tak k 31.12.05. Stejne nový tovar objednávala a ceny sa u dodavateľov zistiť predsa dajú. Až sa fyz. inv. neurobila už v tomto čase to spravíš ťažko. Už ti zostáva do výkazov len stav zásob odhadnúť. A tie haliere doúčtuj na 0,50 Sk
Pekný večer...:)
zhv
27.03.06,20:30
Fyzická inventúra je k 31.12.2005 225.328,- a účtovne je 85.850 ,-Sk.
Dať do výkazu fzzickú inventúru,nebude to čudné pre DU.
Manual
27.03.06,20:40
Fyzická inventúra je k 31.12.2005 225.328,- a účtovne je 85.850 ,-Sk.
Dať do výkazu fzzickú inventúru,nebude to čudné pre DU.
Či bude alebo nebude čo s tým ? Výkazy spraviť musíš. A myslíš že DU náplň výkazov vôbec pozerá ? Ja si myslím že nie, lebo by sa tie ženy tam "zbláznili". Maximálne kontrolujú to, či tam nie je súčtová chyba, keď to nahadzujú do svojich PC. Myslím že to nejak ukončiť musíš a inú možnosť nemáš. Držím palce.:)
zhv
27.03.06,20:42
ďakujem a prajem dobrú noc ,nie pri účtovníctve ???
Manual
27.03.06,20:44
ďakujem a prajem dobrú noc ,nie pri účtovníctve ???
Aj Tebe.............:)
Zita5
27.03.06,20:45
Ťažko sa v takejto situácii radí , ja osobne by som konzultovala prípad s daňovou poradkyňou, správkyňou , no ono sa to nezdá , ale nie je to jednouché .Ako bude reagovať kontrola , napríklad u manžela , však nemohol sa tovar len tak niekde podieť , veď on ak končil s podnikaním tak ho mal zdaňovať ako nespotrebované zásoby .

Ona vlastne prišla o výdavky .....no proste nepochopiteľné.Bolii aj plátcovia DPH?
zhv
27.03.06,20:57
On je platca DPH,ona je teraz od 3/2006 ?
Zita5
27.03.06,21:08
On je platca DPH,ona je teraz od 3/2006 ?

Ako potom mohol vysporiadavať DPH ? No nezávidím Ti tieto problémy a najhoršie je , že ak to dáš do kopy k DP ako tak , a nastanú problémy , kto potom bude na vine ?

Vieš on nech si robí čo chce , ale ide o to , že ako ona vlastne nadobudla ten tovar..... ,u nej len toto môže byť problémom i keď na druhej strane fakticky zdaní celú sumu tovaru pri predaji a teraz aj s DPH.

Lenže ak to uvedieš do výkazu , a nebodaj by si rozmyslela , že na budúci rok ukončí podnikanie , tak bude musieť o nespotrebovaný tovar navýšiť ZD , treba s tým počítať .
zhv
27.03.06,21:20
Ja fakt neviem ako urobím ten výkaz,ale asi dám účtovný stav a nech si to vyrieši s ním.Ked nemám doklad ani zmluvu o kúpe tovaru..... A ak sa dohodnú tak dám opravný výkaz.
On tro vraj drží na zásobách,aby si pochopila on podniká naďalej ale v doprave.Ako dlho môže mať takto tovar v zásobách?
Zita5
27.03.06,21:24
Ja fakt neviem ako urobím ten výkaz,ale asi dám účtovný stav a nech si to vyrieši s ním.Ked nemám doklad ani zmluvu o kúpe tovaru..... A ak sa dohodnú tak dám opravný výkaz.
On tro vraj drží na zásobách,aby si pochopila on podniká naďalej ale v doprave.Ako dlho môže mať takto tovar v zásobách?

Pokiaľ neprestane podnikať , ale uvedom si , že aj on ten istý tovar vykazuje vo výkazoch a aj ona . Jeden a ten istý tovar 2x.
Sprav to tak ako píšeš , a potom sa dá opravný výkaz .Vieš len on ,aby to nezneužil proti manželke ... no ale to už zachádzam veľmi ďaleko ....;)
zhv
27.03.06,21:40
Asi už toho veľa nevymyslíme,ale ako jej dokáže ,že mala jeho tovar, keď nemá on o tom žiaden doklad a má to vo svojich zásobách. Jemu vrátil štát DPH a ona sa ukrátila o výdavky a zaplatí za tento tovar aj DPH.Ľudia chcú podnikať a poradia sa len keď je neskoro.
Zita5
27.03.06,21:42
Asi už toho veľa nevymyslíme,ale ako jej dokáže ,že mala jeho tovar, keď nemá on o tom žiaden doklad a má to vo svojich zásobách. Jemu vrátil štát DPH a ona sa ukrátila o výdavky a zaplatí za tento tovar aj DPH.Ľudia chcú podnikať a poradia sa len keď je neskoro.

To máš bohužial :) pravdu .;)
zhv
27.03.06,21:46
Prajem dobrú noc a ďakuejm
zhv
27.03.06,21:47
Ale aj tak v prvom rade je zodpovedný podnikateľ.Účtovník mu poradí,ale on sa sám rozhodne,no mám si to dať na " papier " ?