timotej
12.02.14,10:04
Ahojte,
prosím vás čo v prípade, ak som teraz našiel chybu, že softwér mi nesprávne vypočítal daň zo závislej činnosti zamestnancovi, konkrétne za mesiace január 2013 menej o 13eur, november menej o 3 eurá a takisto december menej o 3 eurá.
Mám podať opravné prehľady alebo to vyrovnáme pri ročnom zúčtovaní, resp. daňovom priznaní za rok 2013?
Vopred vďaka,
T
Prosím vás neriešiť prečo to softwér vypočítal, toto neviem a neprepočítavam každú mzdu ešte raz kontrolne.
kn-alka
12.02.14,09:06
Treba riešiť, prečo to soft zle počítal. Ak bola chyba v hrubej mzde, máš zle vypočítané aj odvody do poisťovní. Ak je hrubá mzda a odvody v poriadku a nesedí len daň, tak netreba opravovať mzdy, zamestnancovi spraviť ročné zúčtovanie (alebo si podá DP sám) a tam sa mu tá daň vyrovná - možno bude musieť doplatiť
timotej
12.02.14,09:11
Ďakujem za odpoveď, HM a odvody sú v poriadku, predpokladám, že softwér mal nesprávne nastavené parametre len na daň (19%,25%).
kn-alka
12.02.14,09:13
a aká bola hrubá mzda, nemal vysoké príjmy, preto počítal soft s vyššou daňou? .... aj tak je to jedno, v RZD alebo v DP sa táto daň vysporiada.
Mila123
12.02.14,09:31
nie neopravuj nič, zabezpeč aby bolo vykonané RZD či podané DP