luja5
12.02.14,11:21
Ahoj poraďáci, stalo sa mi prvýkrát, že sa mi zasekol mobil, na nič nereaguje a neviem, ako ho "opraviť":mee:.
Mám starý mobil zn. Nokia, typ už skôr z roku jedna-dva-tri. Nedá sa s ním fotiť, nemá ani tlačidlo hlasitosti (hlasitosť som si nastavovala cez menu v mobile), nemôžem teda využiť postupy, ktoré som našla na internete s použitím takýchto tlačidiel. A niektoré rady na internete sú tak odborne napísané, že im ani nerozumiem. Mobil som dostala pred rokmi ako darček, bez nejakých prípojných zariadení (ani neviem, či sa k mobilu dá niečo pripojiť a čo sa dá) a návod tiež už neviem nájsť. Poradí niekto laikovi, ako som ja? Len prosím Vás bez odporúčaní, že si mám kúpiť nový mobil...:)
Veľká vďaka všetkým, ktorí poradia k otázke a ešte väčšia tým, ktorí pomôžu.
Chobot
12.02.14,10:38
Možno by ti aj niekto rád pomohol, ale ak nenapíšeš značku a typ mobilu, tak sa môžeme akurát tak pozerať do krištáľovej gule.
evuš
12.02.14,10:39
Ahoj Luji, skús ho vypnúť, vytiahnuť baterku i SIM kartu a potom znovu vložiť SIM a zapať.... Ak nepomôže, asi hodiť do koša a kúpiť si nový ;)

Nehnevaj sa na mňa, musela som podripnúť :D
luja5
12.02.14,10:46
Značku som napísala (Nokia). Typ neviem zistiť, lebo nie je nikde na mobile uvedený a ani po zadaní cez google na hľadanie starých typov mobilov zn. Nokia som taký typ, ako mám ja, podľa obrázkov nenašla. Ale skúsim ešte pohľadať ďalej. A tú krištáľovú guľu si si mohol odpustiť, dá sa to napísať aj inak. Minimálne k značke mobilu si krištáľovú guľu nepotreboval, stačilo si poriadne prečítať zadanie.
taiko
12.02.14,10:48
typ mozes mozno najst pod baterkou, alebo pod SIM kartou
luja5
12.02.14,10:51
Evuš dík, skúsim. Len nedá sa ani vypnúť, skúšala som ho aj dať do siete, ani to nefunguje...Tak idem ho rozoberať. Lebo však ja laik dúfam, že to dokážem a dám ho potom aj dokopy:).
buchač
12.02.14,10:59
Mám starý mobil zn. Nokia, typ už skôr z roku jedna-dva-tri. Nedá sa s ním fotiť, nemá ani tlačidlo hlasitosti (hlasitosť som si nastavovala cez menu v mobile), nemôžem teda využiť postupy, ktoré som našla na internete s použitím takýchto tlačidiel. A niektoré rady na internete sú tak odborne napísané, že im ani nerozumiem. Mobil som dostala pred rokmi ako darček, bez nejakých prípojných zariadení (ani neviem, či sa k mobilu dá niečo pripojiť a čo sa dá) a návod tiež už neviem nájsť. Poradí niekto laikovi, ako som ja? Len prosím Vás bez odporúčaní, že si mám kúpiť nový mobil...

Nič netrvá večne ....to po prvé .

Po druhé , laicky sa niektoré veci - postupy proste nedajú len tak vysvetliť ...radšej raz vidieť , ako x krát čítať ...

Ak dáš povedzme do servisu , tak oprava vyjde draho , neoplatí sa proste .

Teraz to príde ( bez poddžubu ) - po štvrté - ....fakt si radšej zaobstaraj nový mobil .
Nemusíš brať na akciu , dostať za pár éčiek ( 20 - 50 ) kúpiť nejakú mašinku .
luja5
12.02.14,11:00
Taiko ďakujem, našla som podľa Tvojej rady, je to model 1650, typ RM-305.
evuš
12.02.14,11:02
Luji, ešte nejde koťuha ??
anto
12.02.14,11:15
Najjednoduchšie riešenei: rozobrať, aj keď je zapnutý, vybrať baterku, chvíľu počkať, založiť baterku, zapnúť a ide ďalej. Ak to už nepomôže, potom vymeniť buď telefón, alebo obsluhu.
taiko
12.02.14,11:18
kokso 1650? to je ale poriadna starenka. Ved ju chuderku uz nechaj ist do mobiloveho nebicka :D. Ved ta musi mat 10-15 rokov, ci?
luja5
12.02.14,11:26
Evuš, geniálna rada a jednoduchý postup aj pre totál laika, ako som ja. Aj sto užitočných by som Ti dala, keby som mohla. Stačilo vybrať iba baterku, aj to som ju najskôr dala späť opačne:D:D, lebo som ju položila nabok, keď som odpisovala model a typ mobilu a nedávala som pozor, ako tam bola daná pôvodne... Mobil nabehol, funguje. Veľké ďakujem Ti odo mňa letí:).
luja5
12.02.14,11:33
@ anto: Áno, tento najjednoduchší postup stačil, napísala som už v inom komente. Ale aj Tebe ďakujem.
luja5
12.02.14,11:45
Taiko, tak až toľko rokov nemá, ale má naozaj dosť;). Dostala som ho ako darček, lebo ja si mobily sama nekupujem a moje nároky sú mobil len sem-tam na tlf., na nejakú tú sms-ku a na ICE kontakt. Takže pri najbližšom mojom sviatku nebude problém, čo si želať, keď opäť dostanem otázku, čo by som chcela a budem dúfať, že dovtedy mi tento vydrží:).
luja5
12.02.14,11:56
Taiko, pri novom nastavovaní som našla v tom mojom mobilčeku dátum že 1.1.2007:).
Kvaka
12.02.14,12:00
Luja, ja mám jeden mobil Sagem, ktorý je ešte starší ako tvoj, tiež sa občas zasekne, ale po 5 minútach nabehne aj sám, ak nie, vyberám batériu. Takú istú nokiu ako máš ty, má aj môj muž, je na ňu tak zvyknutý, že inú nechce. Inak na internete s dá nájsť aj manuál k 1650-ke.
evuš
12.02.14,12:03
Luji, niet začo.... Ale Ty, duchom mladá a fičíš na takej starenke ? :-)
luja5
12.02.14,12:16
Kvaka dík za podporu k mojej starinke:), aj za radu k manuálu.
Moja dcéra má Nokiu niekedy z roku 2002, dodnes je to jej jediný fungujúci mobil tiež len so základnými funkciami a nechce nový, kým nebude musieť. Možno preto som od nej dostala tiež Nokiu. My sme také pokiaľ ide o mobily, nechceme nové, kým naozaj netreba, v tomto nie sme "in". A navyše ja sa nerada lúčim s darčekmi.
luja5
12.02.14,12:33
:D si ma pobavila...fakticky, asi by som mala pouvažovať nad novým svojím krédom...však vidíš, že ani len baterku som nevedela dať poriadne do mobilu...:D
kopretinka
12.02.14,13:19
ak ju máš kvôli ICE kontaktom,tak ju môžeš zahodiť,žiadne ICE kontakty záchranári nepoužívajú,nie je to ich povinnosťou hrabať sa v telefóne.To nie je môj výmysel,je to ich oficiálne stanovisko.
luja5
12.02.14,13:33
Nenapísala som, že mám ICE kontakt kvôli záchranárom;) a určite by som ju kvôli ICE kontaktu nezahadzovala. Keby som na vychádzke v lese natrafila na niekoho, kto by tam odpadol a mal by pri sebe mobil, pozrela by som sa, či v ňom nemá aj ICE kontakt. Nie kvôli záchranárom. V našej rodine sa už ICE kontakt v mobile osvedčil.
kopretinka
12.02.14,13:43
ok,nemyslela som to doslova :D aby si ju zahodila