misko27
12.02.14,12:38
ja mam podobný problem presne pred mesiacom som bol zaplatit dovolenku do bulharska cez cestovku Koala Tours lenže mal som nehodu a mam sadru na nohe ktora tam bude 3 mesiace a dalsie 3 mesiace budem chodit na rehabilitacie,doktor mi povedal že v takom stace nemožem ist no lenže problem je ten že teraz neviem co s dovolenkou,Koala Tours nema v obchodných podnienkach napisane nič o tom že by vracala peniaze za zrušenie dovolenky zo zdravotnych dovodou
ivka70
12.02.14,11:52
A kedy mas ist na dovolenku?
A mas poistenie storna zajazdu?
misko27
12.02.14,12:05
ma to byt 28 jula a ne nemam poistenie ziadne
ivka70
12.02.14,12:09
http://www.porada.sk/t143179-storno-zajazdu.html

Osobne si myslim, ze v juli uz dovolenku mozes kludne absolvovat .... to by musel byt velmi komplikovany pripad, aby si po viac ako 5 mesiacoch nemohol ist na dovolenku k moru
A na ten tyzden sa da aj pripadna rehabilitacia prerusit, keby si nahodou este na nejaku chodil (co je otazka, pri setreni nasich zdravotnych poistovni)....

A este to poistenie:
https://online.allianzsp.sk/poistenie-storno-zajazdu/informacie
mareko
17.02.14,18:42
Ak nemáš poistené storno zájazdu, tak ti peniaze s najväčšou pravdepodobnosťou nevrátia, mohli by ti ale posunúť termín na neskôr. Tak ako ivka70 aj ja som presvedčená, že budeš môcť ísť na dovolenku. A čo sa týka pobytu pri mori, tak to bude tá najlepšia rehabilitácia, akú si môžeš priať. Plávanie aj keď iba jemné a akýkoľvek pohyb v morskej vode blahodárne pôsobí na zranenia, napomáha liečbe, uvolní stuhnuté miesta. Aj pobyt na slniečku je liečivý. Nenapísal si, či letíš alebo cestuješ autobusom. Ak autobusom, tak to by mohol byť naozaj problém, keďže cesta je nekonečná.
arizona
17.02.14,18:57
Tiez si myslim, ze tu dovolenku zvladnes a ze more ti urcite pomoze .
Ak aj budes chodit na rehabilitacie, tak po absolvovani 10.kur ti poistovna dalsie zastavi a narok na pokracovanie mas az po siestich mesiacoch.Takze dovtedy stihas :-)

Treba si precitat zmluvu,CK by mala mat definovane,ake maju storno podmienky. Treba s nimi komunikovat, my tu mozeme iba poradit,ale stornovat moze jedine CK
GABAZ
22.02.14,09:23
Nechce sa mi verit, ze nemas poistenie? Je to autobusovy zajazd ? Ak je zajazd letecky, poistenie by malo byt sucastou ceny za zajazd.
luja5
22.02.14,09:44
Nemusí byť. My sme sa už niekoľkokrát nepoistili pri leteckom zájazde cez CK, lebo CK ponúkala CP, ktoré nám rozsahom nevyhovovalo (aj kvôli "slabému" stornu). Poisťovali sme sa individuálne v inej poisťovni, vrátane storna. Cenu zájazdu v CK nám zakaždým vypočítali bez CP. Kedysi sa to nedalo, ale dnes je už CP vecou rozhodnutia klienta, keď nechce, nemusí priamo v CK, môže mimo, nemusí vôbec...(k tomu, že niektorí sa nepoisťujú, sa radšej nevyjadrujem:)).
GABAZ
23.02.14,06:59
To som nevedela, ze je mozne. Niekedy sa stornopoplatky poistovali len priamo v ck pri zajazde = ale to bolo davno, ked som robila v CK. Ale tiez nerozumiem, ze sa niekto nepoisti. Ja cestujem zvycajne individualne a poistenie liec.nakladov si davam vzdy, storno poplatky podla uvazenia. Zvycajne mam ubytovanie dojednane tak, ze len cast platby je vopred, ktora je zaroven aj stornopoplatkom - tak okolo 100 Eur . Cestovanie s CK je co sa tyka platby vopred nevyhodne, preto tie storno poplatky je dobre si poistit - aj ked samozrejme preplatene su len kriticke situacie.
luja5
23.02.14,12:51
Súhlasím s tým, ako píšeš. My sa poisťujeme mimo CK aj vtedy, keď je nízke storno plnenie. Niekedy je to len do 90% z ceny zájazdu a je ešte k tomu určený aj max. finančný limit v pevnej sume, čo býva nízka úroveň plnenia z ceny kvalitnejšieho zájazdu. Niekedy sú aj iné podmienky poistenia pre nás nevýhodné, ktoré sú ponúkané cez CK. Pre nás je dobré, že dnes sa už dá vybrať a CP nie je povinnou súčasťou ceny zájazdu.
petmar
18.03.14,10:19
Len bacha na storno poplatky (http://www.porada.sk/poplatky#__AUTOKW) v poisťovni - zmluva s poisťovňou mala byť urobená skôr ako zmluva s CK, potom to platí,
Ale aj tak si myslím, že do júla bude ruka ako nová a problém nebude. More je výborný liek, aj ako rehabilitácia.