realitak_Brano
12.02.14,14:57
Ahoj, chcem sa spytat, ci tu uz niekto predaval vlastny byt/dom. Ako dlho trvalo kym ste ho predali a kolko zaujemcov vas asi navstivilo?
alaya1
12.02.14,14:03
Na takuto otazku nie je mozna jednoznacna odpoved.
Zavisi to od lokality, stavu a ceny bytu, velkosti bytu, ci predavas sam, ci cez realitku, kde a kolko inzerujes. Je to rozne. Niekto preda za mesiac, niekto ani za par rokov nie.
realitak_Brano
12.02.14,14:14
Najlepsie by bolo keby hovorili ludia z Bratislavy, ale v podstate by som rad pocul osobne skusenosti.
Tweety
12.02.14,14:14
robíš si tu prieskum?
trevize
12.02.14,14:17
2 Brano:
Pocuj..je evidentne, ze nemas paru co ta robota obnasa. Uz som ti pisal..nemaj ruzove okuliare. Doporucujem ti obehat si realitky a skus sa zamestnat ako asistent maklera aby si videl co to obnasa. Btw..ked mas zaujem o pracu maklera, vies ze na tu zivnost musis splnat nejake podmienky?
realitak_Brano
12.02.14,14:17
Ano, rad by som pocul skusenosti tych, co predavali.
Kvaka
12.02.14,14:18
Predávali sme byt, trvalo to vyše pol roka a navštívilo nás cca 15 záujemcov. Nakoniec sme to predali osobe, ktorá si na kúpu našla realitku. Bratislava.
alaya1
12.02.14,14:20
predavali sme.napisala som skusenost.
Chobot
12.02.14,14:21
Všetko záleží od požadovanej ceny. Ale aj mňa by zaujímali prípady z praxe. Možno by som ešte doplnil otázku, či predajca znižoval cenu, prípadne či po znížení ceny sa zvýšil záujem.
buchač
12.02.14,16:26
Áno - predal som byt v roku 2013 .

Lokalita KE - jednoizbový .

Anabázu som popísal už niekde inde , môžem zopakovať .

Mierne som prebehol cez http://www.topreality.sk/?gclid=CI7hntyJ4KkCFYoJ3wodSTxmag ponuku v danej lokalite ( sídlisko ) , aby som mal približný prehľad o cenách .
Zvolili sme cestu priameho odkupu , nakoľko sa nám ( teda mne ;) ) nechcelo realizovať predaj vo svojej réžii a aj z iných dôvodov . Tak som oslovil jednu realitku , po konzultácii s jednou poraďáčkou , ktorá tam jeden čas pracovala .

Šéf bol normálny ...jednanie bolo rýchle , poctivé , seriózne .
Po zbežnej prehliadke sme si sadli a dohodli cenu . Ja som mal svoju predstavu - on tiež . Je jasné , že z cifrou som išli dole , no bolo to kóšer ...tú našu sme proste dostali . Čas od prehliadky až po nabehnutí peňazí na účet bol týždeň .
Pre ten obraz poviem , že som šiel dole o 3.000 € .

No je dobre spomenúť , že ak by som šiel inou cestou , či sám za seba alebo predaj cez realitku , tak tie náklady by bolo potrebné platiť až do ukončenia predaja .
Všetky papierovačky ohľadom tých platieb , kataster , kolky ...atď zaplatila realitka .

Poznám viacero prípadov , že byt šiel do ponuky a ostal tam aj naďalej ...a trvalo to dosť dlho .
Takže môžem povedať , že sme s naším rozhodnutím boli spokojní a neoľutovali sme ho .
willma
12.02.14,20:09
pri predaji sa prvé poozývajú realitky - nie je dobré dať im súhlas na predaj resp. inzerciu predaja - nevyzerá dobre, keď je ten istý byt v ponuke 10 - 15 realitiek
Peggynka
13.02.14,12:01
No,určite by som im nedala exkluzivitu...
Peggynka
13.02.14,12:05
Aj tu je názor:
http://www.living.sk/clanky/a-preco-exkluzivita-ano
Ale sú tam podmienky.Podstatná je skúsenosť - koľko razy v živote predávate byt ? Možno niekto často,ja ani raz a dostanem radu,že mám vybrať overenú realitku (ako to mám vedieť?).