nexiadaewo
12.02.14,17:27
Dobry den,

Chcem sa spytat vychadzal som rano o 6 z prijazdovje cest domu na hlavnu cestu. Ked auto som mal vycuvane a isiel som uz pomalicky vpred do svojho pruhu, tak domna v 80 km/h napalil chalanisko z pravej strany. Po pracej strane mame mierny kopcek, kde je vyhlad tak na 20metrov. Vycuval som bez problemu nic neslo, ale ako nahle on letel a mna zbadal, tak zacal prudko brzdil kde bola dost dlha brzdna draha a rozbil mi predne dvere spolujazdca. Nieke mi bolo povedane, ze som ho obmedzil, ale pocas cuvania nic neslo, ked som sa rozbiehal vpred, tak vtom vybehol. Vinu zobral na seba bol si vedomi, ze prekrocil rychlost. Chcem len vediet ako by reagovali nato policajti. opakujem, ze uz som nebol v ukone cuvanie ale v ukone ked som sa rozbiehal v pred.. Ja osobne si myslim, ze neprisposobil rychlost na kolko bola este klzska posypana cesta..
Dakujem
buchač
12.02.14,16:37
Chcem len vediet ako by reagovali nato policajti.


Toto ale nemôžeš myslieť vážne .
Ty chceš vedieť :eek:, ako by reagovali policajti ??? :confused:
No , prax je asi taká .
Policajti prídu namiesto nehody , pozrú a zadokumentujú , pofotia ....a v neposlednej miere vypočujú obe zúčastnené strany .

To by si sa s takouto otázkou mohol písomne obrátiť na príslušný DI a dostal by si rozhodnutie o vinníkovi ???
Tak ako môžeš položiť takúto otázku na fórum ?


P.S.:
Pre budúcnosť ???
Volaj radšej polišov .

....a ozaj ...ak sa dá , tak radšej cúvaj na parkovisko .
Vždy je to lepšia varianta , ako cúvanie na cestu z parkoviska a či súkrmoného pozemku - brány ....
VIDÍŠ oveľa lepšie a vieš zareagovať .
Chobot
12.02.14,18:39
Ešte doplním tú pravdepodobnú reakciu policajtov. Pravdepodobne by vám obom naparili pokutu - jemu za neprispôsobenie rýchlosti a tebe za obmedzenie iného účastníka.
draik
12.02.14,19:29
Bez toho, aby boli jasné pomery na mieste a ďalšie okolnosti, sa to ťažko posudzuje. Vyskytli sa aj prípady, keď vinný bol ten, kto vychádzal na cestu so zlým výhľadom, pretože si nezabezpečil spôsobilú osobu, ktorá by ho navigovala.
nexiadaewo
15.02.14,12:30
To mi jasne draik :) Len ja som bol uz davno vycuvany ja uz som isiel vo svojom smere, kedy pri smyku domna vletel.. Keby som cuval a buchne domna pri cuvani som vynni ale ja som necuval. Takze poucenu osobu som uz nemusel mat pri sebe.. A keby som vychadzal predkom vystartujem rychlo a vtom mi ten sialenec rozbije cely zadok pritom ako ja by som isiel cca 30km/h a on 100km/h, tak by som bol na vine lebo som isiel pomaly ? A keby mi tam cyklista padne pred kolesami musim nahle zastavit alebo nejaka zver prejde ??
nexiadaewo
15.02.14,12:33
Ale ja so nikoho neobmedzil.. ja som uz isiel pomaly v smere jazdy a hovorim kebz ide 50-60km/h tak nema problem dobrzdit co myslim, ze by policajtovi bolo uz uplne jasne, ze preco sa to vlastne stalo.
Chobot
15.02.14,16:53
Keď si predstavíme situáciu, že by si nevychádzal na cestu, ale by si na tom mieste zastavil (snáď je tam dovolené stáť alebo zastaviť). V tom prípade by si tvoril prekážku na ceste. Dajme tomu, že by si aj mal zapnuté výstražné svet. Teraz by doletel ten druhý vodič a narazil by do teba.

V tom prípade by sa to dalo posudzovať, že ten druhý neprispôsobil rýchlosť stavu cesty a situácii, lebo nemal prehľad za zákrutou. Vtedy by asi bol na vine len on, lebo mal predvídať prekážku na ceste.

Ale zase je to len teoreticky, lebo by to museli vyhodnotiť policajti, ako rýchlo išiel a či mal možnosť zareagovať na prekážku. Povedal by som, že viac viny nesie on.

Podobný prípad bol aj nehoda Langoša. Tiež najprv obvinili vodiča multikary, že mu nedal prednosť:

http://www.topky.sk/cl/10/116289/Jan-Langos-zomrel-pri-dopravnej-nehode

vyšetrovanie však nakoniec preukázalo, že vinný bol Langoš, lebo išiel príliš rýchlo:

http://www.sme.sk/c/4361061/prokuratura-nehodu-sposobil-langos.html.
Martin1310
15.02.14,20:37
Ked do teba niekto narazí zozadu tak s výnimkou prípadu že by si cúval, čo by bola v podstate jazda v protismere je to v 99% chyba toho vzadu. Vodič by mal totiž vždy dokázať zastaviť na vzdialenosť na ktorú má výhľad. Aj ked reálne sa to moc nedodržuje.Ved namiesto teba tam mohli stáť dve babky a vykecávať sa, môže byť rád že si tam bol ty.
Peggynka
16.02.14,07:41
Tiež som si spomenula na túto dopravnú nehodu...Už-už to vyzeralo,že to našijú na toho chlapca.
buchač
16.02.14,08:02
Ty môj onýýýý ....

Čistý nepevný mozog , čo na nete chce riešiť dopravnú nehodu ....

Prisámfakt ......rieši sa tu dopravná nehoda , no z pohľadu len jednej strany .
Ako som spomenul , pri vyšetrovaní dostanú priestor na vyjadrenie obe strany .

To snáď nechceš vyjadrenie v zmysle niečoho takého :

Máš pravdu , Ty si dodržal všetky zásady dopravných predpisov , určite si zabezpečil bezpečný výjazd z pozemku a šiel si pomalou rýchlosťou .
Na rozdiel od Teba , ten druhý účasník šiel prirýchlo , nedodoržal vzdialenosť , šiel prirýchlo a na dôvažok bol určite pod vplyvom alkoholu ...takže je jednoznačne VINNÍK !!!


P.S.:
....ééééj hoja , hoja ...paranoja moja ....zbohom zdravý rozum ...
Peggynka
16.02.14,09:01
Zozadu? Však čítaj,rozbil mu predné dvere u spolujazdca...
jelalim
16.02.14,09:49
Osobne to vidim, za jednoznacne zavinenie nehody toho, co ma rozbite predne dvere. Druhy ucastnik sice mozno isiel rychlo, ale ak by druhy ucastnik bol sanitka s majakom, vodic s rozbitymi dverami nemal co obmedzovat, a uz vobec nemal co cuvat do hlavnej cesty.
Chobot
16.02.14,15:29
On už necúval, ale išiel dopredu. Ten druhý išiel rýchlejšie, tak ho nabral. Od stola neviem povedať ani ja ani ty, kto je na vine. Nevidíš situáciu na ceste.
bubkoch
16.02.14,15:52
hm, tak toto tvoje zovseobecnovanie je nezmysel ... to by sa na dedinach nikto nedostal z dvora na cestu, lebo by musel predpokladat ze aj napriek dobremu vyhladu sa najde pako co prekroci rychlost a vleti do neho ... to ze pises nezmysel jasne dokazalo vysetrovanie nehody Langosa a Hlinku v cechach ...
Chobot
21.03.14,08:29
pavol54
21.03.14,08:45
zákon o cestnej premávke hovorí že na hlavnú komunikáciu z vedľajšej sa vychádza tak aby si neohrozil vozidlá na nej, v prípade že nemáš dostatočný prehľad a výhľad si povinný si zabezpečiť poučenú osobu na bezpečný výjazd. bodka teda za cúvanie z vedľajšej by ti mali napariť pokutu a poisťovňa za teba zatiahne škodu. Nabudúce budeš do garáže, parkovacích stojísk a do dvora cúvať, aby si mal pri výjazde dostatočný výhľad aj bez pomoci poučenej osoby. bodka.
pavol54
21.03.14,08:50
aj keby išiel kam chcel ak mu nabral dvere spolujazdca to znamená že idúcemu vošiel do jazdnej dráhy, alebo búrajúci išiel v protismere
Wotan
21.03.14,09:17
ako ti potom mohol rozbit prave predne dvere, ked si isiel v smere jazdy? To si musel byt este krizom na ceste...
Chobot
21.03.14,10:04
Pozri si nákres v tom odkaze dole, na stránke sme. Myslím, že to bude jeho prípad. Tam tiež dali za pravdu jemu, druhé auto (http://www.porada.sk/auto#__AUTOKW) išlo príliš rýchlo a nemal prehľad o situácii.