martinamona
12.02.14,17:46
Oplatí sa dať na prešetrenie inšp.práce to,že nám vedúca predajne brala každý mesiac 1-2 stravenky na vykrytie manka na predajni?tiež to,že sme nemali prestávku??Uvažujem nad tým po tom ako som musela zaplatiť manko ktoré som tu tiež riešila.Vrátili by mi stravenky,nemám žiadny dôkaz len svedectvo zamestnancov súčastných a bývalých
terezamaria
12.02.14,17:33
Až to zamestnanci potvrdia, keď Inšpektorát práce to bude šetriť vo vašom podniku, tak samozrejme vám ich musí doplatiť, resp. dať.
mirko70
12.02.14,18:06
Jedna vec je to manko.Kedže ste podpísali hmotnú zodpovednosť,malo by to na páske vidno,že vám niečo strháva.Iná záležitosť je ak vám najskôr stravenky dá a vy ich odovzdáte dobrovoľne. V prípade ak by sa toto potvrdilo,mohlo by sa jednať aj o nedovolený nátlak zo strany zamestnávateľa,čo zaváňa aj trestným oznámením. V každom prípade súhlasím s terezamaria,že toto musia potvrdiť všetci zamestnanci.
martinamona
13.02.14,07:16
Ano stravenky nam najskôr dala a potom sme jej museli dať 1-2 ks.Ono sa dá povedať že sme jej ich nemali dať,ale to sa nedalo,s nou sa nedalo vydržať ani ked sme ju posluchali.....prístup k nam bol hrozny,ponižovanie,nadávanie(aj pred zakazníkmi),Stale sa tam predavačky striedajú,nikto to tam nevydrží.....dobre vedela že je ťažké nájsť si prácu a tak sa správala.všetky odchádzajú kôli nej a to osobne poznám 5+ja.
mirko70
13.02.14,21:01
chápem,že každý sa bojí o prácu.No chybou je ak odchádzajú tí,ktorí sú poškodení.Trebalo sa pekne všetky dohodnúť,ráno nenastúpiť do práce a sadnúť si do kanclu majiteľovi obchodu dovtedy,pokým ju nevyhodí.Verte,že za takú stratu na zisku ponesie parádnu zodpovednosť.
martinamona
14.02.14,16:52
Aj na to sme mysleli,ale nadriadení na ňu nedajú dopustiť....podľa nich sme my neschopné,oni vôbec nechápu kde je naozaj chyba,podľa nich je problém nájsť schopných zamestnanancov,už sme na to poslali priamo na vedenie list a bolo tam písané aj o tych stravenkách ale nič sa nedeje.....pre nich nieje problém ked nenastúpia rano zamestnananci,prepustiť ich do večera majú za nich náhradu...ved takých neschopných nájdu hoci kde