dana18
27.03.06,23:37
Prosím poradi mi niekto ak živnostník s trvalym pobytom na Slovensku pracuje v CR a chodi na 2tyždňovky ,potom je tyžden doma môže si pobyt v CR učtovat ako zahraničnu pracovnu cestu?
2.) Učtuje si stravne 600Kč /den v prepočte na SK podla daneho kurzu?
3.) Naklady na ubytovanie v CR platí 4000 Kč mesačne - učtuje ich zvlašť alebo v cestovných príkazoch?
4.) Može učtovať aj iné vydavky počas pobytu v CR?
Prosím poradte.:confused:
fizzy
27.03.06,22:55
Tiez by ma zaujimalo stravovanie a ubytovanie zivnostnika s trvalym bydliskom na SVK pracujucim v CZK :?
dana18
28.03.06,06:36
Halooo? Nie je tu nik kto by poradil,je to dosť surne
Tweety
28.03.06,06:44
Prosím poradi mi niekto ak živnostník s trvalym pobytom na Slovensku pracuje v CR a chodi na 2tyždňovky ,potom je tyžden doma môže si pobyt v CR učtovat ako zahraničnu pracovnu cestu?
2.) Učtuje si stravne 600Kč /den v prepočte na SK podla daneho kurzu?
3.) Naklady na ubytovanie v CR platí 4000 Kč mesačne - učtuje ich zvlašť alebo v cestovných príkazoch?
4.) Može učtovať aj iné vydavky počas pobytu v CR?
Prosím poradte.:confused:
1.áno
2.stravné je podľa počtu hodín na ZPC, prepočtom podľa kurzu
3.sú prílohou CP
4.môže
zuhl
28.03.06,06:46
Ja mám taký istý prípad, ale v Rakúsku. Ale to je jedno. Normálne účtujem cestovné a ubytovanie tým aktuálnym kurzom. A ešte účtujem stravné koľko pripadá+vreckové 40% a to všetko posledným dňom v mesiaci.
dana18
28.03.06,07:17
čiže vreckove 40% zo stravneho na kazdy den čo je v zahraničí? A kurz učtuješ taky aky je posledny den v mesiaci v NBS? Zatial diky
Tweety
28.03.06,07:21
čiže vreckove 40% zo stravneho na kazdy den čo je v zahraničí? A kurz učtuješ taky aky je posledny den v mesiaci v NBS? Zatial diky Kurz ku dňu účtovného prípadu.Ak raz mesačne, tak tento deň.
soske
28.03.06,07:24
Ahojte poraďáci
nechcem Vám kaziť koniec marca, ale včera sa mi dostalo do rúk toto usmernenie z DR(ktoré prikladám ak sa mi podarí) ohladne zahraničných cesťákov u SZČO, ktorí pravidelne vykonávajú činnosť v inom mieste v akom majú sídlo. Znenie je značne šalamúnske, dáva mnoho priestoru o hádky čo je miesto vykonávania (je to konkrétna budova, dielňa, Viedeň, Praha ?), proste zasa jeden oriešok k lúšteniu.
Ahojte