ZuskaM.
12.02.14,21:24
Dobrý deň, chcem sa uistiť, či si môže manžel, ktorý bol v minulom roku zamestnaný len 4 mesiace a zvyšok roka bola evidovaný na úrade práce, uplatniť celú nezdaniteľnú časť základu dane vo výške 3735,94 € a tiež nezdaniteľnú časť z.d. za mňa (celý rok som bola na rodičovskej dovolenke) .... alebo je potrebné prepočítavať tú nezd. časť len na mesiace kedy bol zamestnaný?

Este to skusim teda trosku zhrnut, ci to chapem cele spravne ... kedze manzel mal ciastkovy zaklad dane vypocitany z prijmov od zamestnavatela za 4 mesiace nizsi ako je suma nezdanitelnych prispevkov ktore si moze uplatnit za seba a za mna a ostatne mesiace v roku mal "prijem" len vo forme davky v nezamestnanosti, ktora sa nezdanuje, danovy urad by mu mal vratit celu sumu preddavkov na dan, ktore za neho byvaly zamestnavatel odviedol? A co s danovym bonusom? Mame 2 malolete deti, manzel mal za ne vyplateny dan. bonus za tie 4 mesiace. Este ma narok aj na doplatenie dan. bonusu za zvysne mesiace, kedy bol na UP?
Anik
12.02.14,20:29
má nárok na celú nezd. časť 3.735,94
aký mal príjem za tie 4 mesiace, či sa mu oplatí uplatňovať si aj na teba

V prípade toho príjmu sa Vám oplatí uplatniť NČ aj na teba.
Aj keď v podstate sa tu veľa hovorí o tom, že prílohy okrem potvrdenia príjmu zo záv. činnosti nie sú povinnými prílohami asi by som to tam doložila , vraj je dobre doložiť aj sobášny list. Nemala si žiadny iný príjem okrem rodič. prísp. ?
ZuskaM.
12.02.14,20:40
Čiastkový základ dane z potvrdenia od zamestnavatela ma 4938,85 € kedze mal pri ukonceny pracov. pomeru vyplatene aj odstupne .... takze sa mu to zrejme oplati. :) Este mi napadlo.... potrebujem k tomu aby si mohol uplatnit aj na mna potvrdenie z UPSVAR-u ze som bola na rodic. dovolenke , ci nie?
veronikasad
12.02.14,20:47
Potvrdenie o poberaní RP netreba prikladať k žiadosti o RZD (ak ho bude robiť zamestnávatel), ani k DP typu A (ak si ho bude robiť sám). Je však dobré ho mať doma pre prípad kontroly z DU.
Povinnou prílohou je sobášny list, rod.príspevok sa nezapočítava do vlastného príjmu manželky.
ZuskaM.
12.02.14,20:58
Ok tak si skusim pre istotu to potvrdenie vyziadat a nie namala som ziaden iny prijem okrem RP.

Este to skusim teda trosku zhrnut, ci to chapem cele spravne ... kedze manzel mal ciastkovy zaklad dane vypocitany z prijmov od zamestnavatela za 4 mesiace nizsi ako je suma nezdanitelnych prispevkov ktore si moze uplatnit za seba a za mna a ostatne mesiace v roku mal "prijem" len vo forme davky v nezamestnanosti, ktora sa nezdanuje, danovy urad by mu mal vratit celu sumu preddavkov na dan, ktore za neho byvaly zamestnavatel odviedol? A co sa danovym bonusom? Mame 2 malolete deti, manzel mal za ne vyplateny dan. bonus za tie 4 mesiace. Este ma narok aj na doplatenie dan. bonusu za zvysne mesiace, kedy bol na UP?
Anik
12.02.14,21:01
samozrejme doplatia mu aj DB na 2 deti za 8 mesiacov splnil podmienky. Mali by mu vrátiť po uplatnení odp. pol. celú zaplatenú daň
ZuskaM.
12.02.14,21:02
super dakujem , to je velmi potesujuca sprava takto na vecer :)