Luigi711
12.02.14,22:24
V mieste bydliska mám Tesco, Lídl a Jednotu, takže potraviny zvyknem nakupovať tam. Do Nitry to mám cca 25 km, preto sa chcem spýtať, či by sa mi viac neoplatil jeden veľký nákup mesačne viac ako menšie v priebehu mesiaca.

V NR nezvyknem často nakupovať, preto sa chcem spýtať na Vaše zvyky a skúsenosti kde zvyknú mávať výhodné akcie, ktorý hypermarket (BILLA, Kaufland, Hypernova...) sú najlacnejšie resp. či a čo sa oplatí kupovať v Metre vo väčších množstvách čiže čo sa kde oplatí kúpiť a kde nakupujete najčastejšie...
Chobot
12.02.14,22:12
Každý si nájde svoj obchod. Niektoré hypermarkety majú svoje špecifiká, napr. Lidl - úzky sortiment tovaru, no relatívne lacný. Podobný je Kaufland, je to diskont, predáva sa priamo z kartónov, takže sú tam tiež lacné veci.

Ale to si musíš vybrať sám, nikto nepozná tvoje nákupné zvyky a potreby.

Ja nakupujem bežne aj v Lidli, potom v Bille a väčšie nákupy v Tescu. Jednota mi príde dosť drahá. Akcie mávajú všade.
kobolcs
12.02.14,22:20
kvalitne veci v lidl {masove pripravky, vysoko % cokolada} aj lacne; specialitky masove, syrove, ovocie billa, pecivo. muka. napoje, drogeria tesco.
lujza.j
13.02.14,05:51
Intervam mojho nakupovania su raz za 2tyzdne fakt velky nakup..../ u susedov At/tu uz len dokupim balenu vodu....max.ked nieco potrebujem...aj tam v Lidl,aj tu...este mozno kauflac...minimum billa,tesco,jednota vobec.....myslim ze pri "roztrusenom" nakupe-"kazdy den" nieco .....sa minie viac....moj problem je aj to,ze celkovo neznasam nakupovat....v lidl kupujem vsetko aj prasky,cistiace....ostatok v dm-ke.
Peggynka
13.02.14,07:10
V lidli mäsové výrobky (sliezska klobása,šunka,kuracia tlačenka,údené kuracie stehná),jogurty,zeleninu,kaufland - mäso a akciové ponuky,v tescu zásadne NEKUPUJEM kurčatá,inak tiež podľa ponuky.Mám tieto hypermarkety v rozpätí 5km a som na dôchodku,takže nie je problém (a nakupujem aj pre mamu).Pri frekvencii nákupu raz mesačne by sa mi nepodarilo využiť akciové ceny,čo by bola škoda.Viem veľa ušetriť na akciách a mám prehľad,horšie je to so zamestnanými a pre niektorých to možno nehrá žiadnu rolu,chápem to.
buchač
13.02.14,07:51
Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .

Každý reťazec má iný nástup dňa - začiatok akcie .
No skoro žiaden nemá ten istý druh tovaru zaradený do letáku , vždy sa líši ...
Príklad :
Povedzme , že Tesco začne akciu v pondelok a do letáku zaradí kávu a olej ...Carefour zasa pivo a limo .
O týždeň neskôr je to naopak .
To všetko sa opakuje so železnou pravidelnosťou .

Akcie majú v podstate nalákať ani nie iba na ten nákup akciového tovaru , ako skôr na tú samotnú prítomnosť v hypermakete . Takže ak už jedinec príde na na plochu , tak poväčšinou vo vozíku skončí nie iba akciový tovar .

Zadávateľa trochu nechápem , čo myslí pod pojmom " väčšie množstvá " tovaru ....
Lebo ak by jeden mal nakúpiť cukor , múku , ...atď aspoň po tom najmenšom balení ??? Potom sa pýtam , kde ho jeden v domácnosti uskladní ???
lujza.j
13.02.14,07:57
By ma drblo keby som mala sledovat akcie....a behat z obchodu do obchodu:eek: kolko krat sa v akcii kupi aj to co sa nutne momentalne nepotrebuje...ale vsak sa hodi..niekedy....
Peggynka
13.02.14,09:18
[QUOTE="buchač"]Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
erik555
13.02.14,09:31
[QUOTE="buchač"]Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
Presne tak...ani ja nekupujem nieco ine, co som nechcel! A ked uz nieco navyse, tak mam v hlave prehlad, aky druh tovaru kolko bezne stoji :)
misoft
13.02.14,15:59
[QUOTE="buchač"]Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
Presne tak...ani ja nekupujem nieco ine, co som nechcel! A ked uz nieco navyse, tak mam v hlave prehlad, aky druh tovaru kolko bezne stoji :)
Ja síce chodím do hypermarketu každý deň, kupujem len to, čo mi doma chýba. Ak je nejaká akcia, tak mám prehľad (inak ani tie akcie nie sú žiadne "akcie" - je to len odbrb na ľudí.) A okrem toho - pokecám s fešnými predavačkami :D (a to nielen s mladými ;) ) - takže aj tak trochu spoločenský styk.

A k akciám - tovar je lacný, avšak sa ho potrebujú zbaviť. A zlacňovať zlacnené - to predsa hypermarkety nikdy nerobia. Jednoducho dvihnú cenu lacného cca o 10-20% a na druhý deň tam hodia akciu 10% - a ľudia šalejú.
Alebo tzv. veľké balenia - stačí si niekedy prepočítať jednotkovú cenu a zistíte, že tie veľké balenia v akcii sú drahšie ako "kusovky".
buchač
13.02.14,16:20
[QUOTE="buchač"]Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)

Fakt nejdem do detailov ...ALE :

- manželka robila pekných pár rokov managerku oddelenia v hypermarkete , takže viem o čom točím ...:rolleyes:

- k bodu 4. podotknem , že :
a. idem na info kútik a skúsim , nech ma " učičíkajú " ...:---
b. ak sa im to nepodarí ?...v tom momente zaznie čarovná veta typu požiadavky - rozkazovačným spôsobom : ..." ZAVOLAJTE mi VEDÚCEHO DŇA ! " ...
c. ...a potom už začínajú vetry duť inakšie :cool:

Použil som len 2x , info pracovníčka len čumela , že ovládam terminógiu obchodu ;)
Peggynka
13.02.14,19:47
Však v Kauf... a Tescu čičíkajú len na info kútiku,tam na pokladni nevybavujem...To len Lidl a Billa volá z pokladne vedúceho...
Inak,chystám sa na Billu,pretože nie je možné,aby si zákazník kontroloval cenu na účtenke odpočítavaním zľavy (v hlave!),keď na cenovke je cena po zľave !