Midiana
13.02.14,01:07
Zdravim, som studentka v Holandsku a zijem v prenajatej garzonke. Steny ani poriadne nie su steny, nie som ziadny expert, ale tipujem, ze to bude sadrokarton. Uz skoro dva mesiace pocujem akoby za stenami cosi skrabkalo a liezlo. Nedavno sa mi vsak stalo, ze mi spod skary v kuchynskej linke vyliezla mys a drzo si z toustovaca vzala cerstvo zapeceny syr, ktory mi z toustov vytiekol. Pracovala som na pocitaci a bolo teda ticho. Co ma vsak prekvapuje je, ze prisla sice o druhej rano, ale bolo v celom byte svetlo.So spolubyvajucou sme teda dieru provizorne vypchali igelitovymi taskami.(hlupost, ale na viac sme sa nezmohli) Nemam pocit, ze je v byte, akoby opat zaliezla, ale permanente kazdu noc pocut v kuchyni skrabkanie a plasim ju (ak tam je) len buchanim metlou po zemi. Obe strasne panikarime a mame doslova fobiu, ja kvoli tomu neviem spat, vsade mam zapalene svetlo a mam dokonca pocit, ze uz pocujem a vyhladavam zvuky vo vsetkom. :( Zaujima ma, cim/akym materialom sa oplati podobne skary vypchat. Jedine co mi napadlo je izolacna pena, aj ked viem, ze mys s nou mat problem nebude. Len dufam, ze jej uz nedame dalsie dovody k nam opat zavitat. Fakt si myslim, ze tu ziju v stenach a prisla nahodne, a prave to som akosi ochotna prezit. Ake mozne prostriedky na odpudenie mysi existuju? Co im nevonia? Je mozne, ze sa ku mne bude pravidelne vracat s vidinou dalsej potravy alebo to skusi a ak bude neuspesna, nepride? Som zufala, predpokladam, ze sa mozu v tych stenach aj nakotit. Zijem v malom meste a pasce a podobne nastrahy tu nezozeniem, preto sa zaujimam o akekolvek ucinne ludove metody. Za kazdu radu vopred velmi dakujem!
Andy Kralik
13.02.14,04:04
Zas treba uznať má vkus na dobré jedlo :)

Nenechávať voľne položené jedlo, ani vytečený syr.. Ten treba zjesť je najlepší.
"vypchať igelitkami" je super na to aby sa mala s cim hrat a este viac vam suchotala. Vlastne ste jej zabezpecili zabavu. Zeleni by mali z vas radost.
Dieru nezapchas. Kym tam bude, v sadrokartone si vyhrabe dalsiu. A neodpudis ju. Vonku je zima, kam by sla. A buchanim vyplasis maximalne suseda :) A pozor ona sa k vam nevracia. Ona tam byva. Mate podnajomnika.

Jedina učinná - šlopec na myši (pasca na myši). Nepozerala si Toma a Jerryho? Alebo macka, ale hladna macka, nie leniva ako su tie dnesne, Mal som aj psa, ktory chytal mysi. Ale šlopec je najucinnejsi.

Ak nekupis, pascu objednaj objednaj. Ak nenajdes, posli spravu do SS. Na Slovensku nie je az taky problem pascu kupit.

Pripadne ak si v podnajme, povedz domacemu. Neviem ako v Holandsku, ale na Slovensku by to mal riesit majitel (zohnat pascu, pripadne deratizerov..)

Hlavne nedavajte jed. Ak vam skape niekde za sadrokartonom, budete musiet vyburat polku stien kym najdete zdroj zapachu...
korela
13.02.14,04:36
V celej kuchyni udržuj sterilnú čistotu, všetko v chladničke a ak máš vaňu, vlož do nej to čo by jej chutilo a najviac voňalo. Prilož nejakú latku alebo niečo pod., ak máš práčku so zaústením vývodu hadicou do vane, tak to postačí rovnako. To by malo postačiť na vlákanie do vane, von sa z nej nedostane.
Alebo nechaj v čase jej návštev potravu na chodbe do bytu a nechaj pootvorené dvere. Si si istá, že je tam iba jedna?
Žeby neboli v Holansdku klepce?
U nás dostať v drogériách z dovozu "lep" na bytové hlodavce. Natrieš ním kus kartónu a priložíš k diere. Musí po ňom prejsť. Síce trochu morbídne, ale účinné. Prilepí sa, vyhodíš ju.
http://www.belickova.sk/katalog/action/productdetail/oc/413/product/no-rat-lepidlo-na-hlodavcov-a-hmyz-135g.xhtml
Alebo dvoch psov, vytvoria svorku.
Excise Duty
13.02.14,05:57
Toto je najľudovejšie riešenie:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Mačka_domáca
kn-alka
13.02.14,06:00
Peggynka
13.02.14,06:51
Noó,do vane a potom ?
babka - ježibabka
13.02.14,07:58
Zoženie si mačku a tá ju chytí.:D Dieru vo vani nechaj otvorenú. Tiež k nám na zimu prídu myši. Z vane vyťahujem klieštikmi a na dvore ju zabijem, alebo pustím psíkovi na hranie. Lepidlo je tiež účinné.
babka - ježibabka
13.02.14,08:02
Takto sme tiež niekedy chytali. Podložili sme pod pohár plech, keď sa chytí aby sa dala dobre vyniesť
Jarka 1
13.02.14,08:55
Lepidlo máme overené. Priložíme kúsok niečoho neodolateľne voňavého a do rána sa takmer vždy chytila. Nemuseli sme ju hľadať.
korela
13.02.14,09:40
Za 30 rokov 3 myši. Prvá skončila vo vani (manžel zlikvidoval), druhú chytili dvaja psy v okamihu, vydurili ju spoza knižnice štekotom a hneď ju dostali. Boli ako besní, ale šťastní, konečne sa kvalitne zahrali. Sme ich privolali z dvora. Neboli bytoví. Tretia skončila na lepe.
Peggynka
14.02.14,06:12
Toto ja nemôžem...Ešte aj vretenicu,čo sa mi vyhrievala na schodoch, som odniesla do lesa...
KEJKA
14.02.14,06:36
no hej, ale na čo dáte to lepidlo a kolko, aby sa to neroztieklo?
tiež sme kedysi takto chytali - síce úspešne, ale mala som potom zalepenú aj podlahu.
korela
14.02.14,06:44
NO RAT LEPIDLO NA HLODAVCOV A HMYZ 135G
Lepidlo na hlodavcov a hmyz je jednotkou na trhu, pretože zostáva mimoriadne lepkavé po dlhý čas, nikdy nevysychá a odoláva vode a vlhku. Lepidlo na hlodavcov a hmyz je úplne bezpečné a neobsahuje žiadne jedovaté látky. V prípade kontaktu s pokožkou, očistite technickým benzínom.
NÁVOD NA POUŽITIE:
• vytlačte lepidlo z tuby a natrite ho vo vlnkovom tvare po celom povrchu drevennej, alebo kartónovej podložky.
Počkajte približne 30 minút, pokiaľ sa lepidlo neroztečie po povrchu.
• na zvýšenie atraktívnosti pasce položte do stredu návnadu ( kúsok orecha a pod. )
• pascu položte pozdĺž steny alebo do možnej skrýše za objektami ako sú časti nábytku a podobne
• prípravok spotrebujte, prázdnu tubu a obal likvidujte podľa platnej legislatívy
• uhynuté hlodavce alebo hmyz pozbierajte do igelitového sáčku a spáľte na vyhradenom mieste mimo dosahu detí
HACCP: tieto odchytové lepové pasce sú obvzlášť vhodné do prevádzok potravinárskej výroby, skladov potravín, výrobní a predajní potravín. V zmysle systému kotroly akosti potravín HACCP sa odporúča ich použitie v
epidemiologických závažných prevádzkach pre zabezpečenie zdravotnej bezchybnosti poživatín a dodržania zásad správnej prevádzkovej praxe.
http://www.belickova.sk/katalog/action/productdetail/oc/413/product/no-rat-lepidlo-na-hlodavcov-a-hmyz-135g.xhtml
Netreba natierať až po okraj, sám sa pomaly roztečie.
korela
14.02.14,06:49
Tak ja zachraňujem tiež čo sa dá, ale nebudem čakať, kým mi myš zožerie rodné listy. Napr.
Jarka 1
14.02.14,06:59
Odtrhli sme väčší kus kartónu z nejakej krabice a na to natreli lepidlo do kruhu o priemere asi 20 cm. Do stredu kruhu položili napr. oriešky, čokoládu, slaninku.
KEJKA
14.02.14,07:40
aj ja, - ale asi sme dávali ten kruh blízko ku kraju, ono sa to roztieklo aj na podlahu.
babka - ježibabka
14.02.14,08:46
Včera som nemala kedy robiť obrázok:. Možno niekomu poslúži.
korela
28.02.14,12:22