klipper22
13.02.14,08:06
Chcel by som sa spýtať, či existuje nejaká možnosť, kedy by som si nemusel zakladať živnosť, ak by som len raz za čas vyfotil kamošov, alebo nejakých ľudí, ktorý by mi za to zaplatili? Dajme tomu, že by som zarobil ročne max. 150-200€.
Chobot
13.02.14,07:26
Každá zárobková činnosť je zárobková činnosť. Ale ak to urobíš kamarátom a známym na základe dobrých vzťahov a odmena bude dobrovoľná, snáď ťa "nebonznú".
Bednarova J
13.02.14,09:34
daňové hľadisko - podľa § 9 ods. 1 písm. g) zákona o dani z príjmov je od dane oslobodený príjem z príležitostných činností- § 8 ods. 1 písm a, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu 500 eur, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom.

živnosť - Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

Odpoveď - Nemusíte si zakladať živnosť môžete ich odfotiť na základe zmluvy.
klipper22
13.02.14,17:49
Ďakujem za rady.
P. Bednárová, viete mi poradiť o akú zmluvu sa jedná? Ale asi bude predsa istejšie sa spýtať na živnostenskom úrade, alebo niekde inde?