4326
28.03.06,06:51
Ahojte,

chcem sa opytať, robím daňové priznanie typ A. Nemám ale potvrdenie o príjme, ale potvrdenie o ročnom zúčtovaní z ČR. Na tomto potvrdení je uvedené preplatok dane. Uvádza sa to niekde v našom daňovom priznaní?
Ďakujem.
4326
28.03.06,05:34
Nemal nikto taký prípad?

Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?
Tweety
28.03.06,06:13
Nemal nikto taký prípad?

Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?Preplatok českej dane na Slovensku nevrátia.Je platená do českého rozpočtu.
Johanka
28.03.06,07:01
Nemal nikto taký prípad?

Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?
Preplatok, ktorý vyšiel v ročnom zúčtovaní v ČR musíš zohľadniť v riadku 49 . Tu napíšeš iba skutočne zaplatenú daň v ČR. Napr. preddavky na daň boli 20.000 CZK, ale na základe ročného zúčtovania Ti bude v ČR vrátené 5.000 CZK. Do riadku 49 môžeš napísať iba 15.000 CZK (po prepočte v SK). Do riadku 63 nepíšeš nič!
4326
28.03.06,07:01
Ano to viem, že sa nevracia, ale či ho treba vykázať v daňovom priznaní - to je moja otázka. Lebo na tlačive - ročné zúčtovanie je uvedený.
Takže teraz neviem či ho uviesť alebo nie.
Johanka
28.03.06,12:09
Však som Ti to napísala, aj s príkladom. Skús si to prečítať ešte raz a pomaly.
.... stále si nenašla odpoveď?
Preplatok ako taký nikde v DP neuvádzaš. Riadok 63, kam si ho chcela pôvodne napísať, slúži na vyjadrenie výsledku slovenského DP ;) .