scooors
13.02.14,11:57
Dobrý deň , chcel by som sa opýtať , ak ma príjmu do zamestnania v rámci projektu Národný projekt XXI : vid : http://www.upsvar.sk/ga/narodny-projekt-xxi.html?page_id=269093


Momentálne som registrovaný na Úrade Práce 10 mesiacov(bratislava) . PO podpisaní zmluvy pojdem to nahlasiť na úrad atd..

Ale toto potrebujem vedieť :

Ak by som sa počas 3 mesiacov ktoré budem pracovať (skúšobná doba pokial sa nemýlim ) keby sa rozhodnem dať výpoveď v tomto zamestnaní (ktoré je podporované projektom XXI ) a zobrali by ma na pohovor k inému zamestnávateľovi a nasledne by ma prijali(ale bol by som zamestnany este stale u zamestnavatela ktory ma podporu XXI ) , dal by som vypoveď a mohol by som napr nastupiť hned ako by mi volali že ma zoberu ? neboli by s tym nejake problémy ? alebo ako by takýto proces prebiehal ?

ĎAkujem
Ksbinka
13.02.14,13:03
Podla §72 Zakonnika prace:

Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť. Uvedená trojdňová lehota je len poriadková, čo znamená, že fakticky je možné oznámiť skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe druhej strane aj v kratšom čase ako tri dni pred skončením pracovného pomeru.

Takze mozes pokojne v den, ked absolvujes pracovny pohovor s kladnym vyjadrenim poslat email svojmu aktualnemu zamestnavatelovi s tym, ze davas vypoved s platnostou od nasledujuceho dna, napriklad.