Katka Benčičová
13.02.14,11:31
Dobrý den, potrebolavala by som si poradit. Moja prababka mi dovolila, aby som sa nastahovala do jej bytu, nakolko ona uz ma 97 rokov a byva u nas. No ostatným pribuzným sa to nepaci, aj ked uz 3 rok byva u nás, a predtým sme sa o nej tiez starali kazdy den(oni byvaju v zahranici, a nemienia sa vratit na SR). Nakolko uz s prerábanim bytu zacalo, tak este teraz by som si chcela dat vypracovat znalecky posudok, lebo ked byt uz bude hotovy, bude mat vyssiu sumu (nove dvere, nova kupelka, nova kuchyna, vyburanie stien, atd). Je to mozne, aby notarka pouzivala v prip. dedicskeho konania moj znalecky posudok? Alebo bude to ona s vlastným znalcom riesit? Aky je postup? Poradte mi , prosim vás... :( Vopred velmi pekne dakujem za rady.
Peggynka
13.02.14,10:40
Však si odkladaj účty,aby si pri dedičskom mohla preukázať,o koľko si zhodnotila byt.Dobré by bolo mať písomný súhlas od prababky,že s investíciou súhlasí.Ďalšia možnosť je,že ti prababka byt daruje (prípadne sa s ňou dohodneš na vyplatení príbuzných),toto by bolo ideálnejšie pre teba,môže sa stať,že prababka medzitým byt niekomu daruje a dedičské konanie nebude...Všetko je možné.
Prečítaj si aj toto:
http://www.porada.sk/t235390-vymahanie-sumy.html
Katka Benčičová
02.03.14,13:20
Velmi pekne dakujem za dobre rady :) inak znalecky posudok uz mam a vsetky ucty som si odkladala.