lotina
13.02.14,13:26
Dobrý deň, poradí mi niekto? Odoberám tovar z Česka, na faktúre je oznám, že tovar je oslobodený od DPH. To je ok, len teraz, keď si danú faktúru zaraďujem do účtovníctva, program mi dáva tieto možnosti : DPH - 0, dodávateľ nie je platca DPH, DPH - 1, znamená, že dodávateľ je platca DPH, a DPH - cudzinec. Teraz mám dilemu, či mám tomu dodávateľovi z Česka prideliť 0, alebo cudzinec. Ďakujemza radu.
Tweety
13.02.14,12:28
To musíš zistiť priamo z faktúry. AK máš faktúru od platiteľa dph a si ním aj ty, musíš urobiť k základu dane tzv. samozdanenie.
tictac7
13.02.14,12:29
keby si tak zadala, aký SW používaš - to by viac pomohlo. Podľa toho, čo si napísala, Ti viem odpovedať, že si máš vybrať takú možnosť, aby Ti to spravilo samozadanenie
lotina
14.02.14,08:07
Zdravím, na faktúre je uvedené: Prodej zboží je osvobozen od DPH podle § 64 ods.1 zákona č.235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Povinnost přiznat daň vzniká pořizovateli zboží. A aj keď zadám 0, alebo 2 vždy mi urobí samozdanenie. Program mám Mančík software, ale už som sa aj pýtal, či ho niekto má, ale zatiaľ sa nik neozval. Dík