ninaclaudius
13.02.14,18:57
Potrebovala by som poradit - vobec nemam tusenia, ako sa dochodok vypocita a co ho ovplyvnuje. Situacia - od 06/2013 som nezamestnana - evidovana na UP. Dovtedy som pracovala sustavne od ukoncenia skoly. Nasla som si pracu za minimalnu mzdu, ale neviem, ako to ovplyvni vysku dochodku (teda dovtedy sa zmenia pravidla 1000x :-)) - ale v momentalne platnych reguliach zakona, ci vobec do prace nastupit, alebo ostat zatial na UP a hladat lepsie zaplatenu pracu? Predchadzajuca situacia: vek 39, zamestnana cca 18 rokov, poslednych 10 rokov cista mzda cca 700,- E - tu mi ide prave o to, ci si nepokazim tou minimalnou mzdou vypocet dochodku. Dakujem moc za odpovede.
IvetaH
13.02.14,20:21
Si ešte mladá, nikto nevie ako bude v budúcnosti riešený dôchodkový systém, najskôr všetci skončíme s 350eur penziou, či robíš alebo nie. Za súčasnej legislatívy by som na minimálnu mzdu nešla. Mne to tak vychádza, že v tvojom prípade je lepšie nerobiť ako robiť v minimálnej mzde. Ale nie som expert, nespoliehaj sa na mňa. To je len môj názor vytvorený z toho, čo viem.
ninaclaudius
14.02.14,07:18
ahoj, dakujem ti za nazor, aj kompliment (ved sa tiez citim na 19 a pol :-)
prosim, ak by niekto vedel este poradit, nech napise, dost mi to suri, musim sa rozhodnut, dakujem
Kvaka
14.02.14,07:30
Dočasné riešenie zamestnania aj za minimálnu mzdu by si mala využiť, je to najmä doba poistenia, ktorú získaš. Krátkodobý nízky príjem ti len málo ovplyvní výšku dôchodku (za súčasnej legislatívy), keďže ide do priemeru zárobkov od roku 1984 (za 30 rokov dnes), no a ktovie, aké budeš mať príjmy, kým ty dovŕšiš dôchodkový vek.
ninaclaudius
14.02.14,07:43
ahoj, dakujem za odpoved, este doplnim - nejedna sa o kratkodobu zmluvu - podpisuje sa na 18 mesiacov za minimalnu mzdu, praca na smeny 06-14,14-22, takze zdieracstvo ako obycajne, samozrejme, clovek tam tych 18 mesiacov nemusi zostat, ide o to, ci radsej nehladat dalej nieco lepsie, ako sa v "medziobdobi" umarat a nicit si zdravie v nevyhovujucej praci, ahoj
Lubikos
16.02.14,22:50
kazdopadne ti radim ist do toho a popritom si hladat nieco lepsie.. clovek nikdy nevie mozno nieco najde
Lubikos
16.02.14,22:51
a mozno nenajde ale za pokus nic nedas
lame166
20.02.14,16:17
Ahoj ja súhlasím z predchádzajúcim komentármi a choď do terajšej práce a pri tom si hľadaj lepšiu prácu.Nemáš záruku či nájdeš lepšiu prácu,lepšie platenú,z lepšími podmienkami.Aj dlhodobo nezamestnaný nemá výhodu že si ho vyberie podnikateľ pre výhody z toho vyplývajúce.A byť nezamestnaný nerieší životnú situáciu. Krátkodobý nízky príjem ti len málo ovplyvní výšku dôchodku (za súčasnej legislatívy).A nevieš čo sa ešte zmení k lepšiemu či horšiemu.