japotn
13.02.14,20:32
Zdravím Vás, práve som si založil živnosť, pričom som si tam dal rôzne živnosti, aj tie ktoré zatiaľ nemienim vykonávať, ale človek nikdy nevie. Ako miesto podnikania som si dal trvalé bydlisko. Problém je že bývam v nájomnom mestskom byte. V zmluve som sa dočítal"Nájom dojednaný na základe tejto zmluvy zaniká... pričom prenajímateľ môže nájom vypovedať iba z dôvodov uvedených v §711 ods 1 písm. a až g.Tam som sa dočítal že:Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu, ak: nájomca využíva byt bez súhlasu prenajímateľa na iné účely ako na bývanie.
Chcem sa teda opýtať, že akonáhle som si dal miesto podnikania trvalé bydlisko pričom nemám súhlas od mesta ako vlastníka-lebo to nikto nevyžaduje, porušil som nájomnú zmluvu? V skutočnosti moja živnosť spočíva v tom že ja budem, tak ako doteraz väčšiu časť dňa tráviť mimo bytu a údaje nazbierané budem na notebooku spracovávať aj v doma aj mimo.Jednoducho neotváram žiadnu prevádzku.Ďakujem za odpovede
Mária27
14.02.14,13:13
Ty budeš ďalej byt využívať na bývanie, nebudeš tam mať prevádzku. To je ako keď si donesieš administratívnu robotu domov.
japotn
16.02.14,09:26
To je pravda, budem ale pani na Mestskom urade, ked sa o tom dozvedela, tak mala velky problem s tym ze porusujem najomnu zmluvu. Ved aj podla mna sa v skutocnosti nic nemeni, bude to ako keby som chodil do prace, len budem robit na zivnost.