pufík
13.02.14,22:57
Je tu niekto, kto v tomto prípade musí prepustiť zamestnacov a zrušiť firmu? aby mohol zaplatiť štátu?, To kde sme dospeli? Môže mi niekto poradiť, aby som ich nemusel sklamať aby sa to dalo finančne zvládnuť? Jedná sa o tú daňovú sankciu.
Veľká vďaka
KEJKA
14.02.14,06:39
ty ako podnikáš? vôbec nedosahuješ zisk? a všetko legálne?
Ak nepodnikáš so ziskom, nemusíš podnikať vôbec - čo ťa v skutočnosti živí?
Chápem, že sú aj firmy reálne v strate, a že to môže byť záťaž, ale vykazovanie straty v normálne fungujúcej firme bez optimalizačných praktík musí byť len dočasné. Ak pretrváva, treba naozaj firmu zrušiť.
Jarka 1
14.02.14,07:13
Ak nechceš prepustiť zamestnancov, musíš sa postarať o to, aby mali prácu. Predsa ich neplatíš za nič. Ak máš pre nich málo práce, treba to riešiť. Tiež som niekoľkokrát dostala Tvoju otázku od klienta. Všetky moje odporúčania, čo by nemal robiť zamietol. Chcel len kompletný návod, ako má dosiahnuť zisk bez akýchkoľvek obmedzení.
lubko6394
14.02.14,07:30
Riešenie je a pomerne jednoduché. Sám sebe si budeš vyplácať 400 Eur, zbytok si vezmeš zo zisku z niektorého z minulých rokov, prihlásiš sa na sociálku ( teda ak chceš aby sa Ti to rátalo do dôchodku ) ako dobrovoľný plátca z tej sumy čo si zobral ( počet mesiacov Ti vyjde z max. vym.základu ). Tým vo firme ostane diferencia Tvojho platu vrátane odvodov, z toho im zaplatíš licenciu a ostane aj malý zisk.