alušik
28.03.06,08:27
Mám dve otázky k daňovému priznaniu PO. Poradíte poraďáci?;) Ide mi o presnosť vypísania daňového priznania.
1. V prípade, že mám v účtovníctve zaúčtované do nákladov niečo, čo s daným rokom časovo a vecne nesúvisí, no nebola to významná položka, kam v daňovom priznaní tieto náklady uviesť - pripočítať na r.180 daňového priznania alebo to dať do do r.130 a následne to mať v tab. riadok č.14?
2. V r.2005 som sa rozhodla z daňového hľadiska prerušiť odpisovanie, účtovné odpisy som riadne zaúčtovala. Vzniká mi rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi. Ten mi je jasný - uvediem ho na r.150 a vyplním tab. B. Tu mi ide o presnosť vo vypísaní tabuľky B. Mala som totiž vyradené jedno auto - tam sa mi zostatková cena daňová rovnala zostatkovej cene účtovnej. Takže mala by som tab. B vypísať takto?:
r.1 len tá zostatková cena predaného auta účet 541
r.2 účtovné odpisy 551 + účt 541
r.3 suma daňových odpisov
Alebo tam tú zostatkovú cenu neuvádzať? Toto ma napadlo len kvôli tomu,že odpisy daňovo neuplatnené a napriek tomu vyplnený riadok odpisov...
alušik
28.03.06,07:19
Prosíííím, nikto mi nepovie Váš názor?:confused:
Italiana
28.03.06,08:30
[QUOTE=alušik]Mám dve otázky k daňovému priznaniu PO. Poradíte poraďáci?;) Ide mi o presnosť vypísania daňového priznania.
1. V prípade, že mám v účtovníctve zaúčtované do nákladov niečo, čo s daným rokom časovo a vecne nesúvisí, no nebola to významná položka, kam v daňovom priznaní tieto náklady uviesť - pripočítať na r.180 daňového priznania alebo to dať do do r.130 a následne to mať v tab. riadok č.14?

Tiež mám podobnú situáciu. Pôvodne som to dala na r.130 a do tabuľky na r.14. Ale asi to patrí na 180, lebo keď si prečítam znenie riadku 130, tak to do tej obsahovej náplne riadku 130 vlastne nepatrí.

Ja pridám ešte jednu "drobnú" otázku: ako zaokrúhlujete náklady a výnosy v tabuľke F-Doplňujúce výdaje. Normálne od 0,5 nahor? a do 0,4 nadol? Alebo všetko nadol ako základ dane?
alušik
28.03.06,09:16
Osobne si tiež myslím, že by to malo ísť na r.180. Halóoooo, poraďáci, to tak všetci usilovne pracujete?;)
SilviaS
28.03.06,09:32
Dobrý den všetkým.
Chcem sa Vás opýtať daňové priznanie PO sa podáva na daňový úrad a
ešte kde??
Ďakujem Silvia:) :) :)
alušik
28.03.06,09:54
Dobrý den všetkým.
Chcem sa Vás opýtať daňové priznanie PO sa podáva na daňový úrad a
ešte kde??
Ďakujem Silvia:) :) :)

A kam by si Silvi, chcela to daňové priznanie inak poslať, ak nie na daňový úrad...???;) Podáva sa podľa miestnej príslušnosti. Závisí od toho, kde máte sídlo spoločnosti.
Tweety
28.03.06,10:46
Dobrý den všetkým.
Chcem sa Vás opýtať daňové priznanie PO sa podáva na daňový úrad a
ešte kde??
Ďakujem Silvia:) :) :)
Uzávierka, ktorej súčasťou je Dp, výkazy, poznámky, miestne príslušnému DÚ,u ktorého ste prihlásení ako plátcovia daní. Potom na Registračný súd do Zbierky listín, ale už len výkazy a Poznámky, DP nie.
alušik
28.03.06,10:50
Majka, prosím Ťa, pozri môj prvý príspevok, viem, že ty poradíš...;)
Tweety
28.03.06,11:04
Mám dve otázky k daňovému priznaniu PO. Poradíte poraďáci?;) Ide mi o presnosť vypísania daňového priznania.
1. V prípade, že mám v účtovníctve zaúčtované do nákladov niečo, čo s daným rokom časovo a vecne nesúvisí, no nebola to významná položka, kam v daňovom priznaní tieto náklady uviesť - pripočítať na r.180 daňového priznania alebo to dať do do r.130 a následne to mať v tab. riadok č.14?
2. V r.2005 som sa rozhodla z daňového hľadiska prerušiť odpisovanie, účtovné odpisy som riadne zaúčtovala. Vzniká mi rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi. Ten mi je jasný - uvediem ho na r.150 a vyplním tab. B. Tu mi ide o presnosť vo vypísaní tabuľky B. Mala som totiž vyradené jedno auto - tam sa mi zostatková cena daňová rovnala zostatkovej cene účtovnej. Takže mala by som tab. B vypísať takto?:
r.1 len tá zostatková cena predaného auta účet 541
r.2 účtovné odpisy 551 + účt 541
r.3 suma daňových odpisov
Alebo tam tú zostatkovú cenu neuvádzať? Toto ma napadlo len kvôli tomu,že odpisy daňovo neuplatnené a napriek tomu vyplnený riadok odpisov... 1. r 180 nemusíš vyplňovať tabuľku
2. iba odpisy- r.1daňové
r.2účtovné
r.3 odpisy nezahrnuté z dôvodu prerušenia.
alušik
28.03.06,11:11
Takže 541 sa dáva len v prípade, že mám rozdiel medzi daňovou a účtovnou zostatkovou cenou z titulu prerušenia odpisov?
Tweety
28.03.06,11:19
Takže 541 sa dáva len v prípade, že mám rozdiel medzi daňovou a účtovnou zostatkovou cenou z titulu prerušenia odpisov?
v tom r.1,2,3 sa nehovorí o rozdieloch ZC, len o odpisoch.
alušik
29.03.06,05:57
Tiež som si to myslela, ale Lida - v príspevkoch tu na Porade - ma vyviedla z omylu... Volala som potom aj kamoške, čo robí u bývalej auditorky a tá mi to potvrdila, že je to tak a ide tam aj 541.;)
Ďakujem Ti veľmi pekne za odpovede.
Ešte sa však spýtam - v prípade pokuty účtovanej na 545 - túto som dala do r.130 a potom tab.A r.14. Toto je dobre?
Tweety
29.03.06,06:04
Tiež som si to myslela, ale Lida - v príspevkoch tu na Porade - ma vyviedla z omylu... Volala som potom aj kamoške, čo robí u bývalej auditorky a tá mi to potvrdila, že je to tak a ide tam aj 541.;)
Ďakujem Ti veľmi pekne za odpovede.
Ešte sa však spýtam - v prípade pokuty účtovanej na 545 - túto som dala do r.130 a potom tab.A r.14. Toto je dobre?
Dobre to máš.
alušik
29.03.06,06:24
Vďaka, Majka.;)
Gabi03
09.05.08,07:05
Prosím o radu:
v roku 2007 z určitého dôvodu sme účtovali predaný tovar vo vyššej sume, ako sme mali, cca o 280 tis. Z hľadiska obratu je to nevýznamná položka, ale z hľadiska daní je to viac ako 50 tis. Sk. Mám podať dodatočné daňové priznanie, alebo to v roku 2008 zaúčtujem ako nevýznamnú položku a v tomto roku mi to zvýši zisk?
Čo by ste robili v takejto situácii?
Vopred vďaka za odpovede.