miro24679
14.02.14,08:25
alaya1
14.02.14,07:32
zistis to tak, ze navstivis lekara.
lujza.j
14.02.14,07:37
:eek:
Andy Kralik
14.02.14,07:41
LEKÁR-PEDIATER!

mimotemy Kam sme to došli, že už človek ide experimentovať so zdravím dieťaťa.. :(
Peggynka
14.02.14,07:46
Chobot
14.02.14,09:53
No veľmi ťažko. Naša malá (má 5 rokov, ale nerozpráva) mala pred rokom nejaké problémy, stále plakala. Plakala najmä, keď sme ju dali na WC, nešlo jej to. Boli sme aj 3 x na pohotovosti, popísali sme problém, urobili USG brucha, prehmatali dali čípky a vždy poslali domov. Stále to brali tak, že je to v trávení, vôbec nehľadali príčinu niekde inde, ani ich to nenapadlo.

Po niekoľkých dňoch sa mi nezdalo niečo na nohe, tak sme znovu išli na pohotovosť s tým, že problém bude asi v klboch. Urobili jej RTG a povedali, že má v bedrových kĺboch vodu, že to vidno na RTG. Tak ju hospitalizovali, primár Huraj (bohužiaľ je primárom, hoci vôbec na to nie je kvalifikovaný) ju niekoľkokrát kontroloval. Predpísal jej závažie na nohu.

Až pri jednom striedaní zmien lekárov poobede počas návštevných hodín sme povedali nastúpenej lekárke, že sa nám nezdá ten bedrový kĺb. Jej sa stačilo na to len pozrieť a hneď videla, že ide o dislokovaný kĺb. Pod narkózou jej to potom napravili, teraz má už vyše roka ortézu.

Teda dcérka mala skoro 2 týždne vykĺbený bedrový kĺb a nevšimol si to žiadny lekár na pohotovosti ani PRIMÁR ORTOPÉDIE!!!!, čo by to mal vidieť hneď. (Ak niekto bude chcieť ísť na ortopédiu, k Hurajovi určite nechoďte, pokazí aj to, čo sa pokaziť nedá, neboli sme jediní, ktorých dovrzal).

Takže ani len pediater nemusí prísť na to, kde je príčina bolesti. Musíš mať základné znalosti z anatómie a dobre pozorovať dieťa, opatrne ohmatať končatiny, brucho, tak skôr zistíš, kde je problém. Ten môže byť úplne inde, než predpokladáš. Bude treba trpezlivý prístup (dobrého) pediatra a možno nejaké dodatočné vyšetrenia, aby s zistila príčina bolesti.
naty-ka
14.02.14,11:04
no ludia to uz vôbec nemáte vlastný úsudok? to už ako debiliny sa tu pýtate?
korela
14.02.14,11:18
Prosím ťa, aspoň vek si mohol uviesť, keď si už zadal otázku. Je rozdiel či ide o kojenca s vetríkmi a nevieš si poradiť, alebo väčšie dieťa. To je základ zadania otázky.
(To je už iba poznámka.)
korela
14.02.14,11:22
Keď si niekedy vypočujem , prečítam podobné príbehy útrap pacientov, tak si pomyslím, že čím skôr prídu lekári z Ukrajiny, tým lepšie.
Ľuďom sa nesníva, čo sa deje v zdravotníctve.
buchač
14.02.14,11:35
MILIÓN UŽITOČNÝCH !!!!!
Peggynka
14.02.14,11:53
Asi každý máme nejakú tú skúsenosť;mne tiež odpovedal primár detského odd. na otázku,akú má diagnózu :"Nebojte sa ,on z toho vyrastie".Číslo Dg. mi nevedel povedať (dieťa ohluchlo-odčítavalo z úst) a za pár rokov,keď by sa s tým už nedalo nič robiť ,by som sa dozvedela,že som sa mala starať,keď bol malý...