Dada
14.02.14,10:09
Dostalo sa mi do rúk "Potvrdenie o prijatí nepeňažného plnenia právnickej osoby", ktoré bolo poskytnuté poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, jeho zamestnancovi alebo zdravotníckemu pracovníkovi od držiteľa registrácia lieku, držiteľa povolenia na veľkodistribúciu liekov, držiteľa povolenia na výrobu liekov, výrobku zdravotníckej pomôcky, výrobcu dietetickej potraviny alebo prostredníctvom tretej osoby (ďalej len "taxatívne vymedzený okruh osôb") podľa zákona č. 595/2013 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

Daňovníkom na tomto potvrdení je uvedené konkrétne meno lekára. Jeho vyslal zamestnávateľ, ktorý je právnickou osobou. Komu zdaniť toto nepeňažné plnenie? Tomu konkrétnemu lekárovi, či jeho zamestnávateľovi právnickej osobe?
V závere tohto potvrdenia sa uvádza, že "toto nepeňažné plnenie je súčasťou základu dane podľa § 17 ods. 31 Zákona o dani z príjmov v znení od 1. 12. 2011 a ktorý sa neznižuje o výdavky s ním súvisiace podľa § 21 ods. 2, písm. m) tohto zákona".


Ak bol uvedený § 8 Zákona o dani z príjmov, tak som to zdaňovala konkrétnemu lekárovi. Zdaním teraz toto právnickej osobe???
Dada
14.02.14,09:17
Dobre, len ma zmiatol ten § 17 ods. 31 Zákona o dani z príjmov. Lebo predtým boli aj iné potvrdenia a na nich bol uvedený § 8 a to bolo jasné, že to ide tomu konkrétnemu lekárovi. Preto sa mi to nevidí. V tom § 17 ods. 3 je odvolávka na § 2 písmeno D odsek 2 a § 2 písmeno E odsek 3 a tam je spomínaná právnická osoba, nie fyzická.
Dada
14.02.14,16:34
Našla som usmernenie a podľa toho mi stále ide, že to je nepeňažné plnenie, ktoré bolo pre právnickú osobu a nie pre fyzickú, tak by som to mala zdaniť právnickej. Ak sa mýlim, opravte ma. Keď prídem na to, ako to tu priložiť, tak to priložím.
Mila123
14.02.14,16:46
nepeňažné plnenie bolo poskytnuté pre FO? či FO? konkrétne to bolo čo?
Dada
14.02.14,16:50
Veď čítaj, aké potvrdenie sme dostali a aj v názve je, že je to potvrdenie o prijatí nepeňažného plnenia právnickej osobe.