Feri!
14.02.14,10:24
Mila123
14.02.14,10:32
ak za rok 2013 bola iba študentkou tak nárok nevznikol (nemáte dieťa?)
ivka70
14.02.14,10:40
Nie, nemas.
Narok na DB maju iba jej rodicia, pokial s nou ziju v jednej domacnosti.

Ty, ak splnate podmienky, si mozes uplatnit ulavu na dani.
http://www.123peniaze.sk/dane/priame/ako-ziskat-ulavu-na-dani/
veronikasad
14.02.14,11:03
Pýtaš sa na daňový bonus alebo uplatnenie nezd.časti základu dane v tvojom daňovom priznaní ?
Feri!
15.02.14,17:44
V Y H L Á S E N I E
na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a daňového bonusu podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhlásenie“) takyto formular som odovzdaval v praci
Feri!
15.02.14,17:55
Mozem poprosit lepsie vysvetlenie preco mi nevznikol ten narok na uplatnenie lebo v praci som len dostal telefonat ze kvoli tomu ze je studentkou na dennom studiu lenze jej rodicia na nu uz nepoberaju rodinne pridavky nakolko ma 26 rokov a od juna 2013 sme manzelia a taktiez nezije s nimi v jednej domacnosti ????

Dakujem za odpoved
Anik
15.02.14,17:56
Feri! nemáš nárok- to, že nemá žiaden príjem nie je splnenie podmienky, ktoré sú od r. 2013 sprísnené -
a) manželku (manžela), na ktorú si môže daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, manželka (manžel) žijúca s daňovníkom v domácnosti, ktorá sa v príslušnom zdaňovacom období starala o vyživované (§ 33 ods. 2) maloleté dieťa podľa osobitného predpisu,63a) žijúce s daňovníkom v domácnosti alebo ktorá v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie63b) alebo bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie63c) alebo sa považuje za občana so zdravotným postihnutím63d) alebo sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím63e

resp. ak máš to vyhlásenie ideš ho podpisovať na rok 2014 ? lebo zatiaľ tiež nesplňaš podmienky
Feri!
15.02.14,17:59
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Feri!
15.02.14,18:01
už som to konečne pochopil :-((