monia781
14.02.14,12:44
Kúpili sme ojazdené auto kategoriu N1 z Českej republiky. Fakúru máme bez DPH s poznámkou, že sa jedná o oslobodené plnenie podľa § 64 zákona o DPH - daň odvedie zákazník (podľa českého zákona). Predpokladám, že toto zaúčtujem ako dovoz tovaru z EU - samozdanenie (DPH aj na vstupe aj na výstupe). Mám ale ešte jeden doklad, že sme zaplatili kauciu na DPH. Neviem čo s tým. Vie mi prosím niekto poradiť? Už sa tomu venujem 2 dni, ale nič som nenašla. Vopred Vám všetkým ďakujem. :confused::confused::confused:
Sarlotka
19.02.14,00:04
komu ste zaplatili kauciu na DPH?
monia781
19.02.14,12:17
spoločnosti AAA Auto v čechách. Neviem čo s tým mám robiť. Ešte som sa s tým nestretla. Mám od nich príjmový doklad (kaucia na DPH).
EvaB
20.02.14,12:54
Museli predsa povedať, čo s tým máte robiť a dať potrebné dokumenty. Je to bežná vec napr. Nemecku. Vyzerá to takto:
-faktúru vystavia bez DPH (ak sme platcovia DPH)
-zaplatíme kauciu vo výške DPH
-dajú dokumenty v nemčine, ktoré máme potvrdiť po príchode na SK
-vybavujeme prihlásenie auta
-dostaneme technický
-jeho kópiu+ten ich dokument im posielame ako dôkaz, že auto bolo vyvezené z Nemecka a zaevidované na Slovensku
-kauciu ihneď vrátia späť
Je to kvôli tomu, aby to v Nemecku nejaký špekulant obratom nepredal. V tom prípade, keďže nebolo vyvezené z Nemecka, nemajú dôkaz pre vystavenie fa s oslobodením.
U nás faktúru zaevidujeme bez DPH, urobíme samozdanenie. Ak ide do podnikania, vtedy vstup-výstup=0, je to ako s akýmkoľvek tovarom. Polícia ani DÚ u ojazdeného auta nepotrebovali žiadne dokumenty ohľadom DPH.
monia781
20.02.14,13:10
Ďakujem pekne za odpoveď. Medzičasom som to zistila aj ja. Ten dokument sa volá PREHLÁSENIE P1. ešte raz ďakujem... :)