janka6179
14.02.14,13:11
Dobry den , prosím Vas o radu.Co mam robit ak mi rodicovska dovolenka koncí 1.3.2014 a pred tyzdnom som zistila ze som tehotna.Lekar ma chce vypisat na rizikove tehotenstvo cize PN ale co to pre mna znamena?PN-ku mam poslat zamestnavatelovi(este stale som vedena ako zamestnanec) ci na socialnu poistovnu?a budem dostavat nejake peniaze alebo mi nevznika ziaden narok?alebo mam dat vypoved a ist na urad prace?mam z toho chaos:( Vopred dakujem za odpoved
Tweety
14.02.14,12:18
Výpoveď nepodávaj, len si ňou uškodíš. Ak si stále v PP, tehotenstvo oznám svojmu zaamestnáv. a to písomne. Na DPN môžeš ísť, budeš dostávať nemocenské, potom Materské a RP..
janka6179
14.02.14,12:32
Jej dakujem za skoru odpoved a teda s tou Pn-kou ako?mam ju poslat zamestnavatelovi spolu s oznamom o tehotenstve?
veronikasad
14.02.14,12:44
Ukončenie RD treba oznámiť zamestnávatelovi (písomne) mesiac vopred. Termín už nestíhaš, skús sa so zamestnávatelom dohodnúť.
Počas RD si mala prerušené nem. poistenie. Ak RD neukončíš, vrátane zmien, ktoré musí nahlásiť do SP zamestnávatel, nárok na nemocenské ti počas RD nevznikne.