medonka
14.02.14,15:52
Otec predal synovi automobil 4.11.2013 ten ma zalozenu s.r.o. od 14.8.2013 ale v kupnopredajnej zmluve dali sumu za toto auto 13000 eur ktora bola vyplatena v hotovosti .Ako to zauctovat kedze plati obmedzenie uhrad v hotovosti ?

Dakujem za odpoved

je to iba moja uvaha- prerobit zmluvu,auto by kupil syn este ako FO,po zalozeni s.r.o. ho vlozi do majetku ? Bolo by to tak spravné ?
avalik
14.02.14,15:55
kto je uvedeny v zmluve - dve FO nepodnikatelia alebo FO a PO?

doplnenie:
akonahle je jedna zmluvna strana podnikatel platba v hotovosti moze byt len do 5000 eur
KEJKA
14.02.14,16:06
ak otec predal synovi - tak ste v limite, ale kedže píšeš o účtovníctve, tak pre podnikateľské subjekty platí 5000 eur.
Takže neúčtovať, alebo zaúčtovať s rizikom pokuty za porušenie zákona.
oprava textu.................syn mal uhradiť otcovi na účet.
Chobot
14.02.14,16:11
Ja len že ... syn otcovi mal vložiť na účet. Kupoval syn.
marjankaj
14.02.14,16:19
Ak otec predal svoje auto synovi, tak je to v poriadku.
Ak ale auto bolo v majerku SRO, tak platba nemôže byť v hotovosti. Resp. môže, ale s rizikom pokuty. Do 150000 euri.:eek:
§ 10
(1) Správneho deliktu sa podľa tohto zákona dopustí právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ak
a) ako odovzdávajúci poruší zákaz odovzdať platbu v hotovosti podľa § 4, alebo
b) ako príjemca poruší zákaz prijať platbu v hotovosti podľa § 4.
(2) Za správny delikt podľa odseku 1 písm. a) a b) sa uloží pokuta do 150 000 eur.
vodniksro
14.02.14,16:22
suhlas s KEJKA.
mna este napada, kedze je to medzi otcom a synom - prepisat zmluvu, kde bude c. u. namiesto hotovosti, splatnost - napr. pol roka....(splacat budu napr. na splatky, kym otocia peniaze); ak je to predaj synovi do sro, tam nevadi, ze auto zostane v zavazkoch neuhradene, zaradit sa auto da....
medonka
14.02.14,16:46
V zmluve su uvedeny FO a PO
medonka
14.02.14,17:08
je to iba moja uvaha- prerobit zmluvu,auto by kupil syn este ako FO,po zalozeni s.r.o. ho vlozi do majetku ?
KEJKA
14.02.14,18:28
áno, samozrejme - opravila som odpoveď.
marjankaj
15.02.14,07:26
No to je dosť veľký rozdiel, či to kúpil syn, alebo či to kúpila SRO. To nie je tá istá osoba. Preto aj odpovede sú rôzne. Aká otázka, také odpovede.