pista 2311
14.02.14,16:37
g.mirka
14.02.14,16:07
ja mam neob. internet 2 a funguje to asi tak, ze pri prekroceni dat 5GB mi spomaluje rychlost, neviem aky mas ty internet: 1,2,3 - je to tam odstupnovane, kolko GB mas v maximalne rychlosti
misoft
14.02.14,16:25
@pista2311 - prenesené dáta - sú to všetky dáta, ktoré prostredníctvom poskytovateľa dostávaš, ale aj odosielaš. Uvedom si, že aj obyčajné prihlásenie na internet odosiela určité dáta (málo, ale pravidelne).
A mýliš si pojmy. Neobmedzený a rýchlosť - to sú dva celkom rozdielne pojmy. Neobmedzený znamená, že môžeš ťahať, koľko potrebuješ (alebo chceš) - nie si obmedzovaný. No zároveň sa poskytovatelia voči takýmto "sťahoavčom" bránia FUP (Fair User Policy - to si nájdi, čo to znamená), kedy po prekročení určitého množstva dát sa obmedzí rýchlosť pripojenie (to je ten druhý pojem), ale NIE SI odstrihnutý od internetu - môžeš ťahať ďalej (ale pomaly).

Radil by som ti - prečítaj si poriadne podmienky. Okrem toho - noeb.net ani neexistuje - ak by si však tvrdil, že omyl a je to neob.net - tak si z nás robíš "našich deväť... - lebo sú to gynekológovia v Columbuse (Ohio, USA)
pista 2311
14.02.14,16:51
to znamena ked ma kamaratka neobmedzeny mobilny internet 21Mbs od t comu su tam tiez data napr 5giga a po ich precerpani klesne rychlost na 64 kbs tz je asi vyhodnejsie si dat neobmedzeny net cez wifi alebo kabel kde nie su ziadne data a nemusim si davat pozor kolko miniem
misoft
14.02.14,16:59
Záleží na poskytovateľovi! Aj pri WiFi je riziko zníženia rýchlosti - stačí, aby sa na signál pripojilo viac užívateľov, ako je možné uniesť a rýchlosť klesne. Musíš si uvedomiť, že aj WiFi je obmedzené svojou prenosovou rýchlosťou - ak sa prečerpá, musí obmedziť niekoho, aby ostatní vôbec "fungovali". A aj u káblových je uplatňované FUP (skryte) uvedené v podmienkach poskytovania služby. Tu sa ale mýliš, tu nejde o to KOĽKO minieš, ale ako rýchlo si svoju "kvótu" pre rýchly prístup vyčerpáš.

Napr. ja mám optiku 100/100mbps a limit na 24hod mám 10GB dát (čo prekročím málokedy) Ak v priebehu 24 hodín prečerpem 10GB dát, rýchlosť mi padne na 2mbps, ale fungujem ďalej.
Ale to všetko ti v podmienkach dáva poskytovateľ. A už vôbec tu nejde o obmedzovanie (veď predsa ťaháš - máš pripojenie), len o spomalenie.
pista 2311
14.02.14,17:33
dakujem pekne za vysvetlenie.este by som sa chcel opytat poculi ste uz nieco o technologii airmax mam internet od dsi data a tento poskytovatel ma v nasej obci koncom aprila instalovat na exsitujuce zariadenia nove anteny na prijem spominanej technologie airmax
pista 2311
15.02.14,08:45
a este by som sa chcel opytat da sa za mesiac bri beznom surfovani po nete minut 10giga dat nemam na mysli skype,stahovanie filmov,lebo tieto asi najviac stahuju data dakujem