tibor86
14.02.14,17:02
Dobrý Ďeň chcel by som Vás poprosiť o radu ohladne predaja použitého nákladného vozidla z roku 2003 v kúpnej zmluve stálo citujem:Predávajúci oboznámil kupujúceho,že predmet zmluvy má technický stav kt.zodpovedá r.výroby 2003 a 11-roč.intenzívnej dobe užívania.Na základe tejto skutočnosti nezodpovedá v súlade §422 Obch.zákonníka za vady predmetu zmluvy,príp.tech.poruchy,kt.by vznikli v príčinnej súvislosti s opotrebovaním veci tak ako predpokl. ust.§424 citov.zákona.Kupujúci prehlasuje,že mu je technický stav motorov.vozidla známy,kt.si sám overil skúšobnou jazdou a stotožnil sa s ním
misoft
14.02.14,16:30
A ako znie otázka? Zatiaľ si len konštatoval..... Inak, 11-ročný autiak po intenzívnom používaní nebude ako nový. Alebo si si hádam myslel, že to auto bude pozlátené, bezchybne fungujúce?
A pokiaľ je to v zmluve uvedené - stav vozidla zodpovedá - to nie je dôvod na odstúpenie od zmluvy.
tibor86
14.02.14,16:56
Ja som predávajúci a odomna chcú peniaze pri kúpe bola uzavretá kúpna zmluva z kt. som Vám citoval jedná sa o to ,že sa stala porucha kt.bala v príčíne s opotrebením materiálu a bola aj poskytnutá zlava z kúpnej ceny je uvedená tiež v zmluve kupujúci neuplatnili žiadnú reklamáciu proste zatelefonovali že sa pokazilo po 7dnoch povedali kolko stála oprava a teraz chcú peniaze za opravu
misoft
14.02.14,17:03
Tak im cituj zmluvu. Auto je staré, je predpoklad, že sa niečo pokazí. Ty predsa o tom ani vedieť nemusíš - je to predsa únava materiálu, chyba zodpovedajúca starobe a používaniu. Overili si to, stotožnili sa so zmluvou - teba už nemá čo to zaujímať.
Odkáž im, že ak budú naďalej trvať, budeš to považovať ako pokus o neopodstatnené obohacovanie sa.....
tibor86
14.02.14,17:23
Ďakujem za radu bol som z toho dosť nervózny lebo auto ked odchádzali bolo v poriadku išli cca 150km a po 10dnoch mi zavolal že prešli 2km a auto sa pokazilo bolo mi to dosť čudné ešte dodám že súčiastky ktoré som ja zistil cenu tak zato sa dá kúpiť celá prevodovka takže cenu nadhodnotili aj oni kupovali veci z druhej ruky a ešte podotýkam ked som sa spýtal predajcu dielav na ten diel,ktorý sa pokazil tak predajca povedal že je to častá chyba toho vozidla a oni už takéto stroje majú 3-4ks
Chobot
14.02.14,18:01
Mslim, že sú to len špekulanti a chcú z teba vytiahnuť ešte nejaké peniaze. Auto si predal, zaplatili, videli, v akom je stave, tak nech ti dajú pokoj. Vôbec sa s nimi nebav.
tibor86
14.02.14,19:10
Ďakuje za rady ste ma trochu upokojili bo som ani poriadne nespal ešte raz Ďakujem Vám.