Roman Bojnanský
15.02.14,11:47
Dobrý deň koľko môže stáť operácia zlomenej lícnej kosti ?
kosť bola zlomená tak že bolo treba dávať titanovú platničku aby sa to dalo do kopy.. koľko môže takýto zákrok stáť ?
buchač
15.02.14,10:56
Koľko ???
Počítaj tak cca od 1.000 - 3.000 €
http://www.e-plasticka-chirurgie.cz/sk/cennik-plastickych-operacii.html


Peniaze by som ani tak neriešil ...vzhľadom k tomuto http://www.porada.sk/t234612-co-mozem-cakat.html by som sa obával iného ...:rolleyes:

Ublíženie na zdraví
§ 170
(1) Kto inému úmyselne spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe, alebo
c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na osem rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) ako člen nebezpečného zoskupenia,
b) za krízovej situácie.

§ 171
(1) Kto inému úmyselne ublíži na zdraví, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) na chránenej osobe,
b) na dvoch osobách,
c) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) a spôsobí ním vážnu poruchu zdravia, alebo
d) za krízovej situácie.

§ 172
(1) Kto inému z nedbanlivosti spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) na chránenej osobe.
Rozalka
15.02.14,12:36
Toto hádam ide na ťarchu ZdrPo, či?
Mila123
15.02.14,12:36
zrejme regres......
mareko
15.02.14,13:20
Treba si prečítať aj to, čo Buchač - Pátrač vypichol .. "čo môžem čakať?"
Rozalka
15.02.14,14:18
Ja som si myslela, že sa pýta pacient, ktorému to majú robiť.