RERE
28.03.06,09:15
Prosím o pomoc. Neviem, ako v JÚ brať do úvahy vystavené faktúry odberateľom, ktorých úhrada prebehla cez systém VOICE. Nakoľko provízia spoločnosti VOICE ešte nebola uhradená, tak oni zatiaľ prostriedky neprevedú na bártrový účet. Mám to akoby ešte nezaplatené.Tak teraz neviem, či v daňovom priznaní považovať tieto faktúry za uhradené,alebo nie.Vie mi niekto poradiť?
Zita5
28.03.06,07:27
Prosím o pomoc. Neviem, ako v JÚ brať do úvahy vystavené faktúry odberateľom, ktorých úhrada prebehla cez systém VOICE. Nakoľko provízia spoločnosti VOICE ešte nebola uhradená, tak oni zatiaľ prostriedky neprevedú na bártrový účet. Mám to akoby ešte nezaplatené.Tak teraz neviem, či v daňovom priznaní považovať tieto faktúry za uhradené,alebo nie.Vie mi niekto poradiť?

V jednoduchom účtovníctve vstupujú do príjmov len skutočne uhradené pohľadávky / OF/k 31.12.2005 . Ak by prišla úhrada v roku 2006 , účtuje sa o príjme roku prijatia úhrady čiže v r.2006
RERE
28.03.06,07:32
Tá úhrada prišla v roku 2005, ale nie mne, ale spoločnosti VOICE. A nakoľko som ešte neuhradila províziu, tak mi tie úhrady nepreviedla na bártrový účet.
Zita5
28.03.06,08:11
Tá úhrada prišla v roku 2005, ale nie mne, ale spoločnosti VOICE. A nakoľko som ešte neuhradila províziu, tak mi tie úhrady nepreviedla na bártrový účet.

Ale Ty robíš uzávierku Tvojho účtovníctva a vychádzaš z koncoročných výsledkov inventariácie , ako môžeš zdaňovať niečo , čo si nedostala v JÚ .:) ;)
RERE
28.03.06,08:51
Najprv som si tiež hneď povedala, že to nezdaňujem, len potom ma mýlilo to, že uhradené vlastne boli, len tá spoločnosť koruny zadržala. Ďakujem za odpoveď.