vierka.vieročka
15.02.14,13:24
čo ak bola v JÚ zaevidovaná faktúra prijatá dva krát? neviem ako sa to mohlo stať, ale stalo sa, a teraz jedna mi vychádza neuhradená ! čo s ňou? mohla by sa napríklad stornovať? Ale potom zase bude v číselnom rade chýbať jedno číslo :-(
Tweety
15.02.14,12:29
Faktúru vystornuj. Nemôžeš mať rovnakú dvakrát.
vierka.vieročka
15.02.14,12:39
no, ale na ten mesiac som už raz podávala dodatočné DP k DPH, nevadí ak pošlem ďalšie dodatočné za to isté obdobie?
A ako to v MRP v JÚ vystornujem? nebude mi potom sedieť číslený rad, to nebude vadiť?
Zita5
15.02.14,12:41
A to ste aj z tej druhej odpočítali DPH ? Bolo by dobre keby ste si robili kontrolu DPH a jej výstupmi priamo s dokladmi . Ak sa ničo také stalo, zrejme kontrola prevedená nebola .
Rozalka
15.02.14,12:43
Možno aj bola a boli k dispozícii 2 originály ;)
Škoda, že soft neupozornil, že od takého dodávateľa tento VS je už použitý
vierka.vieročka
15.02.14,12:57
ale ve´d ja kontrolu robím, len tu je za mesiac aj tridsať - aj päťdesiat faktúr, a ja som mala obe aj fyzicky vytlačené a priložené, tak som ich odfajkla. Nepozerala som do nich, aké a či nie rovnaké položky obsahuje (je na každej fa celá A4 niekedy aj dve A4 položiek, nekontrolujem či sú rovnaké). Jednoducho je 2x zapísali. A to isté sa mi stalo aj s vyšlou fa, tiež je dva krát zaevidovaná ....rozdiel asi 9 čísel z číselného radu !? Tiež som na jednu nenašla úhradu a až tak som na to prišla pri inventarizácií na konci roka !
Takže teraz idem robiť dve dodatočné za dva mesiace .... to sa teším !!!
Tweety
15.02.14,13:00
Ak bol nárok uplatnený dvakrát, treba podať DDP.
vierka.vieročka
15.02.14,13:06
ok, tak idem na to , díky za pomoc dievčatá !