sabi306
15.02.14,16:00
prosím mohol by mi niekto poradiť alebo ma navigovať, kde nájdem odpoveď,nenašla som žiadnu tému, v ktorej by to bolo. keď je zamestnanec zamestnaný na pracovnú zmluvu na štyri hod. týždenne, treba ho prihlasovať a odhlasovať do zdravotnej poisťovne len v dni kedy pracuje ako je to pri dohodách, alebo ho nechať prihláseného celý mesiac. niektorí zamestnanci sú evidovaný na UP, niektorí sú ZŤP. Za zamestnanca ZŤP sa odvádzajú odvody do ZP. Lebo jedna mi zo ZP volala, že ZŤP zamestnanec nemá čo robiť vo výkazoch a o pol roka na to mi volala iná pani, že prečo ho nemám vo výkazoch.Ďakujem
veronikasad
15.02.14,15:05
Bez ohladu na výšku prac.úväzku, ak je zamestnaný na pracovnú zmluvu s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom, prihlasuješ ho do ZP na začiatku vzniku prac.pomeru a jeho poistenie trvá celý mesiac.
Zamestnanci so zdravotným postihnutím platia znížené odvody - zamestnanec aj zamestnávatel.
Doplň ešte o akú pracovnú pozíciu sa jedná ...
sabi306
15.02.14,19:07
ďakujem veľmi pekne. vodič taxislužby
veronikasad
15.02.14,21:54
Z akého dôvodu s ním potrebuješ uzatvoriť pracovnú zmluvu na 4 hod. úväzok týždenne ? Nestačí dohoda o pracovnej činnosti ?
sabi306
24.02.14,18:46
nie. podľa zákona, vodič taxislužby môže robiť len na zmluvu a keďže ho zamestnávateľ viac nepotrebuje chcel zmluvu na štyri hodiny týždenne.