Dadenka
15.02.14,15:54
Mám jednu otázku, nenašla som tu odpoveď, preto sa chcem opýtať niekoho kto by mi vedel poradiť. Naša firma nakupuje materiál, občas sa stane že platba za faktúru prebehne v hotovosti priamo prepravnej spoločnosti, prepravná spoločnosť mi vystaví príjmový doklad, ale len proforma, ako doklad o úhrade mi má stačiť pečiatka a podpis na faktúre v kolonke predal od dodávateľa materiállu. Je to tak správne, nemala by mi firma vystaviť doklad z RP? Účtujem v jednoduchom účtovníctve. ďakujem
katka 23
15.02.14,15:11
ak si uhradila za materiál v hotovosti prepravnej spoločnosti tak prepravná spoločnosť vydá originál príjmový doklad, ktorý slúži ako doklad o úhrade , nerozumiem aký proforma doklad
ak je na doklade číslo faktúry od dodávateľa, prepravné číslo , suma, pečiatka podpis tak je v poriadku
Dadenka
16.02.14,12:50
ďakujem za odpoveď, no prepravná spoločnosť mi dá príjmový doklad, ale na ňom nie je nič vypísané, len suma a č. faktúry, ktorá sa úhrádza. Keď som to reklamovala vo firme, ktorá nám materiál dodáva, povedali mi že stačí keď mám na faktúre pečiatku v kolonke prevzal a vraj to mi má stačiť ako doklad o úhrade? Ešte som sa s tým nestretla...
veronikasad
16.02.14,12:53
Sú tam identifikač.údaje prepravnej spoločnosti a podpis pracovníka, ktorý hotovosť prevzal ?
Dadenka
16.02.14,12:54
Podpis je , ale údaje prepravcu nemám, ešte že by som si od neho najbližšie vypýtala nech mi dá na každý doklad pečiatku?