zuzanamih
15.02.14,17:34
Dobry den, chcela by som sa informovat v pripade rozvodu som povinna nahlasit trvaly pobyt, na ktory mi bude poslana obalka s informaciami o sudnom konani. Avsak moj trvaly pobyt je iba dedina bez ulice a cisla kedze nemam nehnutelnost a postu nedostavam. Zdrziavam sa mimo sr uz dlhsiu dobu. V pripade ak teda bude obalka poslana spat co sa nasleduje potom ? Budem povinna zaplaltit sudne poplatky a poplatky exmanzela pri rozvode?
Dakujem za odpoved.
advokát Bános
24.02.14,01:32
Dobrý deň,

takúto povinnosť zo zákona nemáte..pokiaľ Vám súd nebude vedieť doručiť písomnosti, spravia si na Vás šetrenie cez centrálnu evidenciu obyvateľstva, obecný úrad aj políciu, takto sa k Vášmu trvalému pobytu naisto dopátrajú. Napriek tomu Vám však odporúčam, aby ste súdu adresu trvalého pobytu nahlásila, takisto aj korešpondenčnú adresu, kde zásielky v zahraničí preberáte (prípadne e-mailový kontakt), aj pre Vás bude lepšie, keď budete mať informácie, v akom stave je Vaše konanie....súdny poplatok ani trovy konania za to, že súdu neoznámite svoju adresu, platiť určite nebudete.

Mgr. Róbert Bános, advokát