_Ajuska
15.02.14,18:48
.
kn-alka
15.02.14,19:11
Ak niekto uplaňuje paušálne výdavky, tak nevedie účtovníctvo.

Ja osobne to robím takto:
Založím vyšlé faktúry, úhrady faktúr - príjmové doklady prípadne bankové výpisy
Založím úhrady poistného - šeky, prípadne tie bankové výpisy
Cez soft zaúčtujem vyšlé faktúry a úhradu tých faktúr
Zaúčtujem úhrady odvodov
Nič iné - nekontrolujem stav pokladne ani banky, používam soft len na sčítanie príjmov a odvodov.
V DP uvádzaš príjem a výdaj 40% (max.5040€) , ku ktorému pripočítaš výšku odvodov.
Žiadne výkazy ani prílohy sa nepodávajú.
Prílohy môžu byť maximálne rodné listy detí, ak sa uplatňuje bonus na deti.
_Ajuska
15.02.14,19:18
takže len zráta faktúry a poistné a hotovo? tak to si mi usetrila kopec roboty. Mám od neho bankové výpisy, ani tie nemusím nahrat? co vlastne musim? dik.
kn-alka
15.02.14,19:20
NEVEDIEŠ účtovníctvo, nič iné ťa nezaujíma, len jeho príjem a odvody. Ja osobne si to tiež preženiem cez soft, ale nič iné len tie vyšlé faktúry a odvody. Vôbec ma nezaujímajú pohyby na účte ani zostatok. Poznám ľudí, ktorý si zoberú A4 papier a napíšu spočítajú a basta
_Ajuska
15.02.14,19:35
jejky, to je pre mna nove info.... no a potom odkial sa mi dostanu info do výkazov? lebo ked to prezeniem cez soft, taha mi to automaticky. Vlastne mi vyjde to iste...len to mam o dost komplikovanejsie...
kn-alka
15.02.14,19:37
aké výkazy???? pri paušále sa výkazy nepodávajú !!!
Ty si akože účtovníčka? prečítaj si poriadne zákon o dani z príjmov !! § 6 ods.10
kukučka
15.02.14,19:39
Ak chceš uplatniť paušálne výdavky, potrebuješ príjmy. Nemusia sa rovnať súčtu faktúr. Niektoré fa nemusia byť uhradené a naopak, môžeš mať úhrady minuloročných faktúr.
Takže ma veľmi zaujímajú pohyby na účte, sú to jak príjmy, tak odvody.
Nestačí dať otázku na Porade, treba si aj preštudovať predpisy.
A nielen to, si už na Porade dosť dlho, mala by si dať výstižný názov a potom v texte položiť otázku.
_Ajuska
15.02.14,19:56
Dík, super. A ešte mám otázočku, keď si platí dobrovoľné garančné poistenie, môžem ho niekde prirátať, aby mi to znížilo ZD? lebo na r. 35 sa uvádza len úhrn povinného poistného... dakujem, si zlatá...(a ešte takto cez víkend)
kn-alka
15.02.14,20:00
minulý rok sa to tu rozoberalo a prišlo sa na záver, že tým, že sa prihlásiš na dobrovolné poistenie, stáva sa pre teba povinným platením. Takže ho normálne účtuješ medzi povinné poistenie - sám p.Mihál to tvrdil. Teraz to neviem nájsť, ale bude to tu niekde.
kn-alka
15.02.14,20:02