Vivči
15.02.14,21:10
potrebujem pomoc pri zadávaní dokladov aký kód uviesť v daňovej skupine aby mi to správne ťahalo do KV, ak ide:
-o došlú faktúru vystavenú bez DPH od SZČO, neplatiča DPH,
-o došlú faktúru so zahr. DPH /napr. maďarská/, kde maď.DPH evidujem na účte 548 kým nedosiahnem limit na vrátenie DPH
- o pokl.doklad, kde je uvedená DPH, ale nemám nárok na odpočet, ide o reprezentačné výdavky?
Zistila som, že pri troch faktúrach som zmenila druh dokladu zo ZF na faktúru, ale stále mi ťahá v KV do D2. Ostatné faktúry mám v A1. Kde to mám opraviť?
Orsz
16.02.14,12:56
1. došlá fa od SZČO, neplatcu, je kod MRP 39 - nejde do KV
2. prečo evidujete fa z Madarska aj s DPH? Ste platcom DPH? Aký je tam dôvod, že Vám fakturujú s maďarskou DPH?
3. pokladnicny dokald reprezentacne bude kod v MRP 39 - nejde vobec do KV, ani to nebude ťahať do KV
4. ak to ťahá do D2, tak to preto, lebo odberateľ nemá uvedené vo svojich údajoch jedno z údajov: IČO, DIČ alebo IČ DPH - vtedy sa to správa ako faktúra na občana, skúste prekontrolovať tieto údaje
Vivči
16.02.14,18:49
Vy asi máte MRP vizuál podľa kódov, ja mám v ponuke iné kódy. Mám MRP univerzál.
k bodu 2, Slovnaft vystavil faktúru, kde dodávateľ je MOL nyrt. na fatúre je 27% AFA. Sme platcami DPH SK. Faktúra je na dialn.poplatok.
k bodu 4, áno faktúra je vystavená na občana.
Ďakujem za pomoc!
Orsz
18.02.14,08:20
Aha, áno .. ja som popísala pre vizuálny MRP. Tomu bodu 2 celkom nerozumiem .. ale zrejme ide o služby poskytované na území Maďarska - preto s HU DPH.