lilianka0701
16.02.14,07:21
Dobry den.Chcem sa opytat,ci si moze uplatnit danovy bonus priatel kt.pracuje v Rakusku na moje dieta.Zijeme spolu,ja som na predlzenej materskej a dcerka je ZŤP(Zdravotne tažko postihnuta).
Mila123
16.02.14,07:24
je otcom dieťaťa?
lilianka0701
16.02.14,07:27
Nie.Ale jej otec neprejavuje zaujem.
Mila123
16.02.14,07:34
ak nie ste ani manželia, ani v A a ani na SK si uplatniť DB nemôže......
lilianka0701
16.02.14,07:39
Dakujem:-(Citala som stare clanky kde pisu ze moze.Tak neviem....
Mila123
16.02.14,07:48
daj link......
Anik
16.02.14,12:12
Ak by ste boli manželia tak by si mohol uplatniť, prikladal by sa sobášny list, ako doklad. Môžte to potom uplatniť, ak by ste sa rozhodli, ale už len do budúcnosti

pozri §33 ZoDzP ods.2
(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
Tweety
16.02.14,12:34
lilianka0701 (Dnes 08:27) Nie.Ale jej otec neprejavuje zaujem

Nie, DB je možné uplatniť len za zákonných podmienok a ty nesplňaš ani základné na jeho uplatnenie, t.j.nie si ani otcom ani manželom.