moninika
16.02.14,08:54
Mesto mi predalo pozemok aj s odvodňovacou rúrou,kt.vedie po celej dlžke pozemka 38m.V šírke 3 m teraz nemožem nič postaviť ani nijako zásadne plánovať zástavbu nakolko do budúcna by som mal ich vpustiť aj na pozemok za účelom údržby.Zvažujem základy domu posunúť od rúry,ale pozdáva sa mi to ako podvod na mňa.Nikde o rúre nebola písomná či ústna zmienka .Dozvedel som sa to pri vytyčovaní a preberaní pozemka ,tam už som dostal aj geometrický plán kde je vyznačená.Pozemok je už zaplatený.Mám právo žiadať peniaze naspäť ,alebo aspoň zľavu z ceny.Je to cca 1OO m2-prakticky nepoužitených.
Chobot
16.02.14,08:35
Neviem ti síce poradiť, ale spýtam sa, čo je to tá odvodňovacia rúra? Odkiaľ a kam vedie? A čo odvodňuje? Kto ju tam dal? Či komu patrí?

Nedá sa odstrániť? Máš na pozemku zapísanú ťarchu?
moninika
16.02.14,08:57
Je to rúra kt.odvádza dáždovú vodu z ulice a vedie mi pozdlž celého pozemka 38m do otvoreného kanála kt.vedie zase za mojím pozemkom.Ten našťastie už nebol započítaný v mojom pozemku.Rúru uložilo mesto do zemi ,neviem ani presnú hlbku-info si zistuje projektant kvoli osadeniu novostavby.Myslím ,že mi to nemali predať nakolko sa asi jedná o ,,inžiniersko-líniovú stavbu mesta a určite si budú nárokovť potom prístup na údržbu...a nebodaj a neskor zo zákona majú nárok na vyvlastnenie ,kedže je to verejnoprospešná stavba.Odstrániť ju asi nedajú,lebo to územie odvodnuje.Zmluvu mám len o budúcej kupnej zluve až zrealizujem základy domu.
Chobot
16.02.14,09:15
Toto vidím skôr na právnika a vyjednávanie s mestom. Nedá sa povedať, že máš nárok na toto a toto.

A predtým sa nedalo zistiť, aké inžinierske siete vedú pod pozemkom? Skôr si myslím, že si sa o to málo zaujímala pred kúpou.
moninika
16.02.14,11:08
dík za tvoj názor,pýtali sme sa vopred aj na siete,na to nám zodpovedali, vedeli sme kde čo leží ,ale nejaká odvodnovacia rúra nás bohužial nenapadla ,to by asi nikoho nenapadlo.Len mi z toho vychádza,že to bolo skutočne zámerne zamlčané.Skúsim sa spýtať na tieto skutočnosti predávajúceho.S pozdravom...