nurka
16.02.14,12:45
Precitala som tu par otazok a odpovedi o vyuzivani sukromneho uctu na podnikatelske ucely, ale stale v tom nemam jasno.
nasla som jednu odpoved:

"Pokiaľ tento účet nemáte nahlásený na daňovom úrade , že je používaný v súvislosti s podnikaním, tak neúčtujete o tomto bankovom účte ako o celku a teda Vás nezaujíma počiatočný zostatok a konečný zostatok .

Iná situácia by nastala , ak by sa na tento súkromný účet pripisovali platby za pohľadávky t.j. platby, ktoré sú príjmom podnikateľa.Vtedy je oznámenie o využívaní BU povinné podľa zákona o správe daní a poplatkov §31 a nedodržanie povinností je zo strany DU sankciované."

moja otázočka:
Ide o sukromny ucet a neviem ci ho ma szco nahlaseny na DU. pripisuju sa mu tam platby za pohladavky. vzdy jedna kazdy mesiac. plati z neho odvody a telefon a predpokladam ze bude v tomto roku aj phm. ma tam vsak aj dost sukromnych platieb. o podnikatelskych prijmoch a vydavkoch by som uctovala riadne, ale mozem zauctovat sukromne prijmy a vydavky len v jednej celkovej sume?

napr:vydavok - xy € (za cely mesiac) - osobna spotreba - VNZD
prijem xy € ( - // -) - iný nezdaniteľ.prijem - PNZD

zostatky tak budu sediet.
a mozno rozmyslam hlupo, ale je to jednoduchsie ako to vsetko vypisovat (len ci spravne?)