Pch
28.03.06,09:35
Zdravim :)

nie som si ista, kazdy mi povie nieco ine...
V roku 2005 som cely rok pracovala u jedneho zamestnavatela ale mala som jeden nizky (cca 1000,-Sk) vedlajsi prijem, ktory som dostala uz zdaneny.
Musim si v tomto pripade podavat DP?
Problem je, ze nemam potvrdenie, pretoze dotycna osoba je dlhodobo v nemocnici.
Ak nie, musi mi DP za mna urobit hlavny zamestnavatel?

Dakujem za pomoc.

Pch
Johanka
28.03.06,08:13
Zamestnávateľ Ti môže urobiť iba ročné zúčtovanie dane. Žiadosti sa podávali do 15.2., takže to už nestíhaš.
Musíš si podať DP. Ak vieš presnú výšku vedľajšieho príjmu, zahrň tento príjem do DP. Potvrdenie je prílohou DP, ale ak ho nemáš, doložíš ho neskôr. Je to určite lepšie riešenie ako DP nepodať .
DanielaSL
28.03.06,08:16
Zdravim :)

nie som si ista, kazdy mi povie nieco ine...
V roku 2005 som cely rok pracovala u jedneho zamestnavatela ale mala som jeden nizky (cca 1000,-Sk) vedlajsi prijem, ktory som dostala uz zdaneny.
Musim si v tomto pripade podavat DP?
Problem je, ze nemam potvrdenie, pretoze dotycna osoba je dlhodobo v nemocnici.
Ak nie, musi mi DP za mna urobit hlavny zamestnavatel?

Dakujem za pomoc.

Pch

Čiže mala si hlavný príjem + vedľajší 1.000,- Sk?
Tak ak si nepožiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a tvoj príjem dokopy bol vyšší ako 43.968,- tak si musíš urobiť daňové priznanie typu A. Zo zákona vyplýva zamestnávateľovi dať ti potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch . Tam sa nedá použiť výhovorka, že osoba je chorá a nemá to kto vystaviť.
V prípade , že ti ho urýchlene nevydá , tak doporučujem postup ako ti radila Johanka.
Pch
28.03.06,10:09
Dakujem za odpovede :)

ano, mala som hlavny prijem + cca 1000,-Sk zdanenych vedlajsi.
Od hlavneho zamestnavatela mam potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch. Od vedlajsieho nemam.
Ak by mi hl. zamestnavatel este urobil rocne zuctovanie dane tak tam nezaradi ten vedlajsi, vsak?
Ak by to neurobil, musim si vyplnit DP typu A? Co potom s tym vedlajsim prijmom? Ako viem ci to bol prijem zo zavislej alebo nezavislej cinnosti?
Ak by bol zo zavislej tak to zratam s hl. prijmom, ak by bol z nezavislej tak musim vyplnit DP typu B?
Viem kolko presne som za ten vedlajsi prijem dostala, ale neviem kolko dani sa z toho odviedlo, nieco islo aj do umeleckeho fondu, rata sa to inak ako iba 19%.
Neviem sa z toho vysomarit, ani na DU mi neporadili, povedali ze DP robit nemusim.
prosim, poradte mi este presnejsie.
duficek
28.03.06,10:24
Neviem sa z toho vysomarit, ani na DU mi neporadili, povedali ze DP robit nemusim.

mozno na DU vychadzali z predpokladu, ze ten vedlajsi prijem bol zdaneny, cize ti v podstate neovplyvni vysledok na DP, kedze uvedenim vedlajsieho prijmu by si navysila prijem ale aj preddavky na dan.
Pch
28.03.06,11:17
asi ano, ale mozno to bola neochota pocuvat co sa vlastne pytam

Asi to urobim tak, ze spravim DP typu A iba z hl. pracovnej cinnosti,
pretoze zamestnavatel to asi uz neurobi.
Vedlajsi necham tentokrat tak, pretoze som si ani neni ista ci je to prijem zo zavislej alebo nezavislej cinnosti a hlavne nemam to potvrdenie. Kazdopadne zdanene to uz bolo.

Moze byt?
Pch
29.03.06,06:52
Vedlajsi prijem ktory som mala bol vlastne na zaklade Licencnej dohody, ktora stale plati, nebola robena len pre ten jeden pripad. Prijem bol uz zdaneny. Je to prijem zo zavislej alebo nezavislej cinnosti? Tento rok uz necham tak (nezaradim tom, kedze nema potvrdenie a spravim DP "A" len z hl. cinnosti), ale aby som vedela nabuduce.
Dakujem :)