miska31
16.02.14,14:40
Dobrý deň. Z tiposom máme mandátnu zmluvu. Minulý rok som účtovala cez pokladňu: Vklady hráčov - PNZD, Odmena - POZD, Výhry - VNZD a cez BÚ úhrada voči tiposu tiež VNZD. Správne? Účtujem v JÚ, sme platcami DPH. Účtovať to aj tento rok takisto,alebo nejako cez pohľadávky, záväzky? Do akej kolonky pôjde dph z odmeny? Ďakujem.
abel
17.02.14,06:35
Miska31, mám pred sebou tú faktúru. Dodávateľom je tam vaša firma a odberateľom TIPOS, takže pôjde o vašu vystavenú faktúru, mandátna odmena za lot. činnosti - oslobodená od DPH pôjde v daňovom priznaní DPH do riadku 15 a bude vstupovať do výpočtu koeficientu, mandátna odmena a DPH za nelotériové činnosti pôjdu do riadkov 03, 04 v DP DPH a v kontrolnom výkaze do A1 - môj názor.
miska31
17.02.14,14:53
Asi áno. Ako potom účtuješ? Vstupuješ to ako faktúru? Ako potom zaúčtuješ vklady hráčov a vyplatené výhry? Napíšeš mi prosím presný postup? Ďakujem. Pripojí sa ešte niekto, kto účtuje tipos v JÚ. Ak vystavím FA na odmenu pre tipos, aké číslo uvediem? Ja mám nastavené číslovanie vydaných faktúr 2014001 a na tipose je predsa Faktúra-daňový doklad, číslo dokladu/VS napr 15010001.
tuta
18.02.14,06:29
Ja uvádzam číslo uvedené na faktúre pre TIPOS, čiže v Tvojom prípade 15010001. Nahrávam priamo do faktúr, vytvorila som si samostatný číselný rad, ono tie terminály sú nastavené tak, že Ti samé označujú čísla faktúr. Neviem aký program používaš, ja som to vo svojom vyriešila, aj keď mi to pripadá šalamúnsky, ale keď chcem mať všetko zaevidované a správne nasmerované.... :-)
abel
19.02.14,13:03
miska23, mala som napísanú odpoveď a keď som končila, tak mi to celé zmizlo....
tak ako píše tuta, musíš si vytvoriť nový číselný rad pre tieto faktúry - ono je to vlastne rok, poradové číslo týždňa a číslo prevádzky. Ak je tvoja odmena napr. 16.- eur , toto zapíšeš do vystavených faktúr do A1. Vymyslím si teraz údaje aj ako by som to účtovala v JÚ - (ja to robím v PÚ): Vklady hráčov 300.- eur, vyplatené výhry 120.- eur, odmena 16.- eur, z toho 5 + 1.- DPH, spolu 6.- eur za nelotériovú činnosť a 10.- eur oslobodených od DPH za lot. činnosť, a odvodová povinnosť 164.- eur. Zapisujem to štyrmi dokladmi:
1) PPD 16.- eur ako úhrada vystavenej faktúry - POZD
2) PPD 284.- (vklady mínus moja odmena) PNZD
3) VPD 120.- eur - vyplatené výhry - VNZD
4) VPD alebo BÚ 164.- eur - odvod na účet TIPOSu - VNZD
učtovníčka
20.02.14,21:28
Prosím Abel Tvoje účtovanie v PU. ďakujem
abel
26.02.14,04:29
prepáč, nechodím sem často. Pozri túto tému, určite pomôže http://www.porada.sk/t63556-zauctovanie-fakt-z-tipov-spolocnosti.html